Угорщина назвала три умови для поліпшення відносин з Україною
Влада Угорщини заявила, що очікує від України виконання трьохумов після оголошення рішення Венеційської комісії щодо закону про освіту, а саме — «не обмежувати вже наявні права, вести переговори з національними меншинами в Україні та повністю виконати рекомендації Комісії».
Влада Угорщини заявила, що очікує від України виконання трьох умов після оголошення рішення Венеційської комісії щодо закону про освіту, а саме — «не обмежувати вже наявні права, вести переговори з національними меншинами в Україні та повністю виконати рекомендації Комісії».
Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто в понеділок під час перерви на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС в Брюсселі.
За його словами, «дії України мають повністю відповідати очікуванням ЄС та Венеційської комісії», зокрема щодо нового закону про освіту, «якщо вона серйозно вірить у свої прагнення до євроатлантичної інтеграції».
Сійярто зазначив, що рішення Комісії є «абсолютно однозначним», і викладені в ньому пропозиції не можна тлумачити двозначно.
І, на думку Сійярто, правильним тлумаченням є безпосереднє внесення змін у суперечливу 7 статтю закону про освіту.
«Угорщина не може підтримувати прагнення України у міжнародній політиці до тих пір, поки не відбудуться зміни», — сказав Сійярто, додавши, що сподівається, що такі зміни відбудуться якомога швидше.
Водночас міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, Україна виконає рекомендації Венеційської комісії стосовно реалізації закону про освіту, і що вона «готуватиметься в тісному контакті з національними громадами».
Він зазначив, що Венеційська комісія констатувала, що український закон, будучи рамковим, залишає достатній простір для повноцінного вивчення учнями з національних меншин рідної мови.
Раніше в Міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що Венеційська комісія підтвердила угорську критику українського закону про освіту.
Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що ніякі зміни в мовні норми закону «Про освіту» не будуть внесені.
Венеційська комісія у висновках стосовно статті 7 у законі «Про загальну середню освіту» визначила, що ця стаття є рамковою і підлягає деталізації, а також потребує подовження перехідного терміну для впровадження.
28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.
У МЗС Угорщини наголосили, що блокуватимуть євроінтеграцію України, якщо закон про освіту не змінять.
ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?