Ухвалення рішення щодо законопроєкту про мобілізацію перенесли на 10 січня
Парламентський комітет з питань нацбезпеки, оборони і розвідки ухвалюватиме рішення щодо урядового законопроєкту про мобілізацію завтра, 10 січня. Також ухвалюватимуть рішення щодо альтернативних законопроєктів про мобілізацію.
Про це членкиня комітету Ірина Фріз розповіла під час телемаратону «Єдині новини».
За її словами, у комітеті пропонують, щоб Міноборони підготувало черговий драфт щодо змін, які необхідно внести в законопроєкт. Саме в такому форматі та з зауваженнями від фракцій його можуть винести на голосування у першому читанні.
Водночас інший член комітету Федір Веніславський заявив, що зараз неможливо спрогнозувати результати завтрашнього рішення комітету, оскільки багато депутатів ще самі для себе не вирішили, на якій позиції вони будуть наполягати.
Веніславський також зазначив, що після 3 днів розгляду законопроєкту залишилося кілька положень, щодо яких між комітетом і Міністерством оборони ідуть дискусії.
Такими, зокрема, є норми про електронні повістки, вилучення в ФОПів машин у вигляді військово-транспортного обов'язку, а також ті положення, що стосуються повноважень представників ТЦК, соціальної підтримки й керівників місцевих держадміністрацій.
Урядовий законопроєкт про мобілізацію
В урядовому законопроєкті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби» прописані пропозиції, зокрема, щодо:
- ротації;
- вручення повісток, зокрема в електронній формі;
- обмежень для тих, хто вчасно не прибув до військових частин;
- зміни призовного віку з 27 до 25 років;
- відпусток для звільнених із полону;
- рекрутингу;
- базової військової служби.
Основні пункти запропонованих урядом змін можна прочитати тут.
Від 25 грудня, коли Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №10378 про мобілізацію, депутати подали три альтернативні документи. Зокрема, в них пропонують прибрати деякі норми урядового законопроєкту, а також розв'язати питання демобілізації військових, які тривалий час беруть участь у бойових діях.