Україна через війну не зможе прийняти паломників на святкування Рош га-Шана
Через повномасштабне російське вторгнення Україна не зможе прийняти хасидів, які щороку приїжджають на святкування Рош га—Шана в Умані.
Про це повідомило посольство України в Ізраїлі.
У відомстві кажуть, що цього року через російське вторгнення плани щодо святкування Рош га-Шана в Україні є невизначеними.
«Через занепокоєння за життя та благополуччя відвідувачів України і через кричущу російську війну в нашій країні, попри всі зусилля, ми не можемо гарантувати безпеку паломників, тож наразі не дозволяємо туристам і відвідувачам в’їзд в Україну», — зазначив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.
Він звернувся до вірян і закликав їх молитися, щоб перед Рош га-Шана закінчилася війна в Україні. «І Україна знову стане країною, яка щедро приймає гостей з Ізраїлю, а особливо євреїв, які приїжджають в Україну, щоб відвідати могили праведників», — резюмував Корнійчук.
Доповнено о 20:50. Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко теж заявив, що Україна через війну не зможе прийняти цього року паломників на святкування Рош га-Шана. А все через те, що в умовах обстрілів цивільної інфраструктури російськими військами Україна не має можливості гарантувати безпеку іноземних туристів.
«Ситуація зміниться після завершення війни, яке ми наближаємо нашою боротьбою. Розраховуємо, що й інші наші партнери, зокрема Ізраїль, наближатимуть її завершення своєю рішучою підтримкою України», — наголосив Ніколенко.
Що таке Рош га-Шана й чому хасиди їдуть в Умань?
Представники однієї з течій юдаїзму — брацлавські хасиди — здійснюють паломництво до Умані, бо в місті розташована могила засновника цієї течії — рабина Нахмана з Брацлава. А роблять вони це на новий рік за юдейським календарем. Цьогоріч він припадає на 25-27 вересня.
Хасиди вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана. Вони також вважають, що якщо вони зустрінуть юдейський Рош га-Шана біля його могили, то наступний рік буде щасливим для них. Лише у 2021 році на святкування в Умань приїхали орієнтовно 30 тисяч паломників.