Україна ініціювала термінове засідання Радбезу ООН через звернення ватажків «Л/ДНР» до Путіна
Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй через звернення ватажків «Л/ДНР» до Росії, у якому вони попросили допомоги у війні з Україною.
Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Він розповів, що Україна розцінює звернення ватажків псевдореспублік як запит про надання військової підтримки та вважає це подальшою ескалацією безпекової ситуації.
Що за звернення?
Ввечері 23 лютого ватажки «ДНР» та «ЛНР» Денис Пушилін та Леонід Пасічник звернулися до президента Росії Володимир Путіна, у якому попросили «допомогти у відбитті агресії» з боку України. У своїх зверненнях вони заявляють про нібито зростання кількості обстрілів з боку України та скаржаться, що їм через це довелося евакуювати десятки тисяч людей.
Також ватажки заявляють, що Україна нібито намагається пошкодити об'єкти критичної інфраструктури, зокрема на «ДНР» через це 300 тисяч людей нібито залишилися без водопостачання. Відтак Пасічник та Пушилін вирішили скористатися «договорами» з Росією та послалися на пункт, який дозволяє просити допомогу.
Що передувало?
Ще з 17 лютого українська сторона почала фіксувати значне зростання кількості обстрілів. Проте з боку окупантів лунають звинувачення, нібито це Україна поводиться агресивно.
Наприклад, 20 лютого російські ЗМІ, посилаючись на окупаційну владу на Донбасі, заявили про жертви серед місцевого цивільного населення через нібито «українську атаку». Проте ні точних даних, ні доказів там не навели.
А 21 лютого у Росії заявили про знищення п'яти «українських диверсантів». Однак доказів не надали і тоді. У пресштабі ООС наголошують, що українські військові не проводять наступальні операції, а тому і втрат, пов'язаних із цим, немає.
Окрім того, у ЗСУ спростовують фейки, які поширюють російські ЗМІ. Наприклад, «новини» про «обстріли» Ростовської області українськими військовими. Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що окупанти для створення «сенсаційних повідомлень» використовують підготовлені й оприлюднені ними фейки ще 2014 року.
Служба безпеки України навіть оприлюднила розмови членів «Л/ДНР», які підтверджують обстріл ними мирного населення, у якому звинувачували Україну.
Загроза Росії
15 лютого Депутати Держдуми Росії більшістю голосів ухвалили звернення до президента РФ Володимира Путіна щодо визнання незалежності самопроголошених «Л/ДНР». Пізніше з таким закликом до Путіна також звернулися ватажки самопроголошених «республік».
Увечері 21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав самопроголошені «ЛНР» та «ДНР». Згодом опублікували укази, відповідно до яких РФ збирається ввести на окуповані території України свої війська нібито задля «підтримки миру». Водночас біля кордонів Україні залишаються близько 150 тисяч військових РФ. На тлі цієї ситуації з 23 лютого в Україні стартував призов частини резервістів та запровадили надзвичайний стан.