Україна може ініціювати нові санкції проти Росії, якщо до кінця року не буде прогресу в переговорах по Донбасу — Кравчук

У разі відсутності прогресу в перемовинах по Донбасу Україна може ініціювати запровадження нових санкцій проти Росії. Йдеться, зокрема, про відключення РФ від міжнародної розрахункової системи на території РФ.

Про це заявив голова української делегації на перемовинах у межах Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук в етері телеканалу «Україна 24».

«Якщо до кінця року, якщо цього [прогресу в перемовинах] не станеться, то я думаю, початок нового року буде початком нового стандарту нашого розуміння ситуації, наших пошуків нових впливів і наших пропозицій щодо тиску на агресора», — сказав він.

Кравчук уточнив, що однією з форм такого тиску можуть бути «санкції, які називаються "міжнародна розрахункова система"». «Ми будемо це просити і вимагати. Ми будемо вимагати інших санкцій», — додав Кравчук, підкресливши, що Україна «не вимагатиме війни, оскільки це не входить у філософію демократичної України».

«Якщо Росія не хоче домовитись дипломатичним, політичним шляхом, ми маємо зробити все, щоб її примусили зупинити агресію і відновити територіальну цілісність України через спільний тиск світового співтовариства і України. А форми тиску ми знайдемо», — вважає голова української делегації в ТКГ.

Кравчук не уточнив, про яку міжнародну розрахункову систему йдеться. Один із можливих варіантів — SWIFT (Товариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій). Це міжнародна міжбанківська система обміну банківською інформацією та здійснення грошових переказів між банками з понад 200 країн світу.

У лютому 2015 року тодішній прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон запропонував відключити Росію від системи SWIFT у разі, якщо режим припинення вогню на сході України провалиться. Утім сама система тоді відмовилася це робити, хоча ще у 2019 році російські банки начебто готувалися до такого розвитку подій.

У 2017 році система SWIFT фактично перестала діяти на території Криму, який із 2014 року перебуває у стані незаконної тимчасової окупації з боку Російської Федерації.