Низка найбільших банків Росії тестують механізм ухилення від ймовірних санкцій, які США можуть запровадити проти фінансового сектору РФ, зокрема відключення від системи SWIFT та заборону на розрахунки валютою.

Так, банки напрацьовують систему розрахунку валютою через рахунки, які російські банки відкривають в інших банках, що працюють в РФ. Така система допоможе найбільшим банкам Росії підтримувати розрахунки американськими доларами та використовувати систему SWIFT навіть у випадку, якщо це заборонять санкції США.

За інформацією Reuters, до запровадження американських санкцій наразі готують «Сбербанк», «ВТБ» та «Газпромбанк». Вони розраховують, що санкції США оминуть щонайменше один з банків, що дасть змогу решті підтримувати валютні розрахунки своїх клієнтів.

Ще один варіант ухилення від американських санкцій полягає в тому, що центральний банк РФ надаватиме не підсанкційному банку долари та іноземну валюту, а він передаватиме її тим банкам, проти яких США запровадять санкції.

Нагадаємо, що система SWIFT — це міжнародна міжбанківська система обміну банківською інформацією та здійснення грошових переказів між банками з різних країн світу.

15 березня стало відомо, що ЄС запровадив санкції проти 8 росіян за причетність до агресії у Керченській протоці.

Раніше у Росії заявляли, що почнуть зменшувати розрахунки у доларах через побоювання запровадження санкцій США.

Крім цього, у липні 2018 року Росія поповнила свої золотовалютні резерви 26 тоннами золота.

Збільшенням своїх резервів у золоті Росія намагається мінімізувати потенційну фінансову шкоду від запровадження жорсткіших санкцій США, які, зокрема, можуть стосуватися розрахунків РФ американськими доларами.


Поділитись: