«Україна не може вічно бути у залі очікування»: Зеленський закликав прийняти Україну в НАТО та ЄС
Президент Володимир Зеленський закликав прийняти Україну до Євросоюзу та НАТО перед дипломатичним візитом у Париж. Лідери Франції, Німеччини та України мають обговорити останнє загострення біля українських кордонів.
Про це Володимир Зеленський сказав в інтерв'ю французькому виданню Le Figaro.
Він зазначив, що політика Європи щодо України має бути на 100% чіткою.
«Якщо ЄС та Еммануель Макрон справді вважають нас членом європейської сім'ї, вони повинні діяти відповідно. Пора припинити розмови та ухвалити рішення», ㅡ каже Зеленський.
Він зазначив, що має добрі стосунки з президентом Франції та подякував йому за допомогу, зокрема за санкції проти Росії. Однак, на думку Зеленського, повинна відбутися дискусія щодо питань безпеки України.
«Безпека Європи залежить від безпеки України. Наша країна принесла багато жертв з точки зору людських життів. Ми не можемо вічно залишатися у залі очікування ЄС та НАТО. Україна давно заслужила вибратися з неї», ㅡ сказав президент.
Зустріч лідерів Франції, Німеччини та України відбудеться 16 квітня у Парижі. Зеленський і Макрон спершу зустрінуться за робочим обідом, а після цього проведуть спільну відеоконференцію з Меркель щодо концентрації російських військ на кордоні з Україною.
Ця зустріч відбудеться за 2 тижні після того, як 31 березня через відеозв'язок відбулася розмова про Україну без, власне, України. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон обговорили ситуацію на Донбасі з президентом РФ Володимиром Путіним, хоча таку зустріч раніше ініціювала українська сторона.
Загострення біля кордонів
Останніми тижнями про підвищення військової активності з боку Росії заявили чимало українських та західних посадовців. Про це говорив Головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак, Головне управління розвідки Міністерства оборони та президент Володимир Зеленський.
Розвідка, зокрема, повідомила, що Росія готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. Не виключають там і спроби просування російських окупаційних військ углиб території України. У Росії заявляють, що війська перекидають через нібито загрозу НАТО.
На тлі підвищення військової активності Росії Україна провела кілька консультацій із державами-партнерами (зокрема, президент США Джо Байден зателефонував Зеленському), а посли країн НАТО провели термінове засідання.
НАТО, міністри закордонних справ «Великої сімки» вимагають Росію припинити дії біля кордонів з Україною. Західні партнери також заявляють про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.