Україна обійшла деяких членів НАТО за кількістю впроваджених стандартів Альянсу — Міноборони
У Силах безпеки та оборони України запровадили 287 стандартів НАТО. Це перевищує показники деяких держав—членів Альянсу.
Про це повідомило Міністерство оборони України.
Як зазначається, у Силах безпеки та оборони України запровадили близько чверті загальної кількості стандартів НАТО, а саме 287 одиниць. Серед них:
- 174 — у межах Цілей партнерства Україна — НАТО (першочергові стандарти Альянсу);
- 113 — ініціативні.
«За цим показником Україна посідає перше місце серед держав-партнерів НАТО та навіть перевищує показники деяких держав-членів», — додали у Міноборони.
Україна та НАТО
Із 11 до 12 липня 2023 року у Вільнюсі, столиці Литви, відбувся саміт НАТО, який був зосереджений на Україні та її відносинах із Північноатлантичним альянсом.
Тоді генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО запросить Україну приєднатися до Альянсу, «коли союзники погодяться та будуть виконані умови». Процес членства для України «перейде із двоетапного на одноетапний шлях», додав він.
Це може означати, що Україну запросять вступити до НАТО без плану дій щодо членства (ПДЧ). Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що напередодні саміту у Вільнюсі з’явилися «сигнали» про те, що НАТО не готове запросити Україну до Альянсу. «Невизначеність — це слабкість. І я відверто обговорю це на саміті», — запевнив президент.
Згодом країни «Великої сімки» на саміті НАТО у Вільнюсі погодили спільну декларацію про підтримку України, яка включає гарантії безпеки. Згідно з документом, Україна, зокрема, зобов’язується продовжувати реалізацію реформ правоохоронних органів, судової системи, а також просувати оборонні реформи.
Зеленський назвав «гарними» результати саміту, однак зазначив, що все ж хотів почути запрошення України до Альянсу із чіткими термінами. А втім, за словами глави держави, Україна розуміє, що членство можливе аж після завершення бойових дій.
Автор: Олександр Донець