Україна облаштовує на кордоні з Білоруссю вертолітні майданчики для перекидання резервів у разі необхідності

Україна через міграційну кризу на кордонах Білорусі та країн ЄС облаштовує на своїй території вертолітні майданчики для перекидання у разі потреби резервів.

Про це повідомили у Держприкордонслужбі.

Там розповіли, що з початку кризи Україна суттєво активізувала облаштування північної ділянки кордону.

З початку листопада 2021 року на українсько-білоруському кордоні постійно працюють близько трьох десятків інженерних груп прикордонників. Вони встановлюють загородження та виготовляють переносні загородження.

«Також інженерні групи працюють над облаштуванням вертолітних майданчиків, щоб забезпечити оперативне перекидання резервів у разі різкої зміни обстановки на певній ділянці», — йдеться у повідомленні.

Облаштування кордону

У ДПСУ наголошували, що через можливі міграційні потоки з Білорусі Україна активізувала облаштування північної ділянки кордону. З листопада 2021-го облаштували десятки кілометрів загороджень.

Від місцевих органів самоврядування, представників громадськості, благодійних організацій для облаштування кордону також отримали майже 1500 бухт колючого дроту.

Нагадаємо, уряд у листопаді 2021-го виділив 175 млн грн на посилення охорони українського кордону.

Що відбувалося на кордоні Білорусі?

Ще наприкінці травня 2021 року Лукашенко у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів із Близького Сходу через свою країну.

Відтоді ситуація з мігрантами до Європи загострилася, а низка сусідніх із Білоруссю країн (ПольщаЛитваЛатвія) оголосили про будівництво парканів, щоб хоч якось стримати людей.

Білорусь зі свого боку звинувачувала країни ЄС у «протиправній поведінці» з мігрантами й біженцями та в порушенні власних принципів.

Ситуація на білоруському кордоні загострилася з початку листопада. 8 листопада в Польщі повідомили про «найбільшу спробу силового проникнення» мігрантів до країни.

Мігранти проривалися через кордон, застосовуючи каміння, сльозогінний газ, лазери та стробоскопи. У прикордонній службі Польщі впевнені, що ними мігрантів забезпечують білоруси.

За даними РНБО, міграційна криза може зачепити й Україну, оскільки на території Білорусі перебували 16 тисяч мігрантів. А втім, у Білорусі заявляли, що частина людей або повернулися самі на батьківщину, або ж їх евакуювали посольства їхніх країн.