Україна отримає наступну партію вакцини AstraZeneca 24-25 травня. Запаси цього препарату у країні закінчуються
Наступна партія вакцини проти коронавірусу виробництва AstraZeneca прибуде в Україну 24—25 травня. Запас препарату в країні наразі на межі, у деяких пунктах вакцинації вже припинили ним щепити.
Про нове постачання вакцини розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, пише «Укрінформ».
Він зазначив, що в наступній партії вакцини від AstraZeneca буде 700 тисяч доз. Разом із цим Ляшко не уточнив, звідки її привезуть.
«Це єдиний продукт — нема різниці, на якому майданчику він вироблений», ㅡ сказав він.
Наразі запаси препарату від AstraZeneca в Україні майже закінчились. У Міністерстві охорони здоров'я повідомляли, що вакцина для першої дози вже відсутня в Києві, а також Вінницькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.
Частину із запасів вакцини для першої дози (26 тисяч) зарезервували для введення другої дози тим пацієнтам, яких почали щеплювати з 24 лютого. Водночас щеплювати першою дозою будуть іншими вакцинами — китайською CoronaVac і Pfizer/BioNTech.
Вакцинація в Україні
У нас вона триває з 24 лютого. Вакцинують препаратом Україна отримала 500 тисяч дозCoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях Serum Institute India. Ще в Україну прибула партія препарату Україна отримала 367 200 дозAstraZeneca, яку виготовили у Південній Кореї.
Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через брак препарату в самій країні. У МОЗ переконані, що постачання препаратів з Індії незабаром відновиться, й Україна отримає 1,5 мільйона доз вакцини. Загалом же в індійського виробника ми законтрактували 15 мільйонів доз препарату.
Також у нас щеплення роблять китайським препаратом Україна отримала 1,2 мільйона дозCoronaVac та американським Україна отримала 117 тисяч дозPfizer. Останню вакцину Україна отримала через COVAX, але уряд домовився про постачання ще 20 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником.