Україна домовилася про збільшення постачання вакцин від індійського виробника до 15 млн — Степанов

Україна домовилася з Інститутом сироватки крові Індії про збільшення постачання вакцини проти коронавірусу з 10 до 15 мільйонів. Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через брак препаратів у самій країні.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він зазначив, що поки Україна розраховує отримати 8 мільйонів доз у межах глобальної ініціативи COVAX та 32 мільйони доз ㅡ за прямими контрактами з виробниками.

Зокрема, після переговорів з керівником Інституту сироватки крові Україна домовилася про збільшення постачання вакцини проти COVID-19 із 10 мільйонів до 15 мільйонів.

Індійський виробник має відправити Україні раніше замовлені партії вакцини AstraZeneca, а також американської вакцини Novavax, яка за ліцензійними угодами виробляється на потужностях Індії.

Окрім того, Степанов зазначив, що є певна пропозиція від китайської компанії Sinovac, з якою Україна домовилася про постачання препарату CoronaVac.

Також напередодні уряд домовився про постачання 20 мільйонів доз препарату від Pfizer, які Україна має отримати до кінця року.

Загалом МОЗ планує отримати 42 мільйони доз вакцини, але згодом збільшити до 48 мільйонів, щоб вакцинувати приблизно 70% населення.

За словами Степанова, Україна вже мала отримати 3 184 000 доз вакцини в межах COVAX та за вже проплаченими контрактами з виробниками. Однак деякі терміни постачання зривалися через великий попит на вакцини у світі.

Степанов зазначив, що зараз ситуація почала вирівнюватися, і компанії-виробники почали «віддавати борги». Наразі МОЗ чекає на відновлення постачань з Індії.

«Ми очікуємо, що знімуть ембарго в Індії з експорту вакцин, і перед нами закриється той борг у 1,5 млн доз вакцин AstraZeneca, які ми законтрактували», ㅡ сказав Степанов.

Станом на 11 травня в Україні першу дозу вакцини вже отримали 865 588 людей, а 695 — і другу дозу. За весь час найбільше щеплень зробили в Києві (93 096) та Дніпропетровській області (70 920), а найменше — в Луганській (17 351) і Чернівецькій (18 090) областях.

10 травня перше щеплення проти COVID-19 отримали 1 945 людей, другу дозу — 249. За оцінками фахівців Київської школи економіки, план вакцинації станом на квітень недовиконаний у чотири рази. При цьому в уряді заявляли, що готуються вакцинувати по 5 мільйонів людей кожного місяця. За оцінками