Україна попросила США надати вакцину від коронавірусу «у режимі тестування». Там пообіцяли зробити все можливе

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов попросив тимчасову повірену у справах США в Україні Крістіну Квін допомогти наданням вакцини «у режимі тестування». Вона пообіцяла зробити все можливе і похвалила відмову нашої держави від неперевіреного російського препарату.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Степанов просить розглянути Україну як потенційного пріоритетного кандидата на отримання вакцин у «режимі тестування та використання у надзвичайних ситуаціях». Він наголосив, що країна перебуває «у надскладних умовах» через російську агресію.

Як кажуть у МОЗ, Крістіна Квін запевнила, що вона та її команда зроблять все можливе, щоб Україна отримала вакцини проти COVID-19 у найкоротші терміни. Вона обіцяє вже сьогодні, 7 грудня, провести нараду з урядом США щодо постачання вакцини в Україну. Там мають обговорити терміни та об’єми поставки.

Водночас Квін похвалила МОЗ України за відмову від використання російської вакцини, яка не пройшла всі фази клінічних випробувань.

Також повірена у справах України зазначила, що її команда допоможе МОЗ опрацювати алгоритм та напрацювати план дій щодо логістики та планів вакцинації.

Коли вакцина може бути в Україні?

Нещодавно міністр підписав технічні документи з альянсом COVAX — Глобальним механізмом з доступу до вакцин від COVID-19. У його межах ми отримаємо безкоштовно 8 мільйонів доз, тобто на 4 млн населення.

Тепер Степанов каже, що у найближчі два тижні Україна підпише також договори про постачання вакцини проти COVID-19 з деякими компаніями-виробниками. Однак міністр наголошує, що це не гарантує отримання вакцин у найближчі місяці, адже перша вироблена партія вакцин буде закривати потреби COVAX.

Додамо, також у МОЗ заявили, що Світовий банк виділить Україні на закупівлю вакцин 100 млн доларів.

Найбільш реальними претендентами на закупівлю поки є вакцина від американської компанії Moderna та препарат від Pfizer і BioNTech (США і ФРН відповідно). Остаточно вони ціну не називали, але є попередні розрахунки компаній. Проблема ще в тому, що одній людині необхідно дві дози.

Так, німецько-американську вакцину вказані компанії попередньо погодились продавати уряду США дві дози за 39 доларів. Moderna називала попередню ціну у 25-37 доларів за одну дозу.