Україна посідає найнижче місце в Європі за рівнем добробуту жінок — дослідження
За рівнем добробуту жінок Україна посіла 117 сходинку серед усіх 177 протягом 2022—2023 років. Це найнижчий результат серед усіх європейських країн.
Такими є результати нового рейтингу Women Peace and Security Index.
У минулому рейтингу наша країна посіла 66 місце серед 170 країн. Падіння в рейтингу спричинили показники, що вимірюють безпеку жінок в Україні, яка знизилася зокрема через війну з росією.
Як свідчать результати дослідження, за Цей показник вимірює відсоток жінок серед населення країни, які проживали в межах 50 кілометрів від принаймні одного конфлікту у 2021 чи 2022 роках.показником близькості до конфлікту наша країна перебуває на 165 місці в рейтингу. Так, в Україні на території, близькій до зони бойових дій, проживає 81% жінок.
Крім того, за рівнем політичного насильства проти жінок Україна посідає 154 місце. Йдеться про насильство проти тих жінок, які беруть активну участь у політиці, зокрема щодо державних службовців, журналісток і активісток. Воно може набувати різних форм: від фізичного та сексуального до З використанням технологій, зокрема інтернету.цифрового. Україна належить до десятки країн, де за 2022 рік сталося найбільше подій політичного насильства проти жінок.
55% українок від 15 років на запитання «Чи почуваєтеся ви безпечно, гуляючи наодинці вночі містом або районом, де живете?», відповіли ствердно. Тож за рівнем безпеки жінок у суспільстві Україна посіла 102 місце.
Щодо насильства з боку партнера Україна на 85 місці. Згідно з рейтингом, в Україні 9% жінок, які мали постійних партнерів, зазнавали від них фізичного чи сексуального насильства.
А втім, за показниками фінансової інклюзії Україна продемонструвала найшвидші темпи зростання серед усіх країн протягом 2014-2021 років. Так, на 2023 рік більш як 80% українок від 15 років мали особистий чи спільний рахунок у банку або користувалися послугою мобільних грошей. У 2017 році таких було лише близько 51%.
Більше про рейтинг
Рейтинг Women Peace and Security Index укладає Джорджтаунський інститут жінок, миру та безпеки спільно з Інститутом дослідження миру в Осло. Він оцінює рівень добробуту жінок та їхньої інтегрованості в суспільно-політичне й економічне життя країни.
В основі рейтингу — 13 показників статусу жінок, класифікованих за трьома вимірами: інклюзивність, справедливість і безпека.
Рейтинг розглядає різноманітні складові статусу жінок — від участі в економіці до здоров’я та ризиків насильства. До нього, зокрема, входять оцінки освіти, безпеки, парламентського представництва, материнської смертності, правового захисту і близькість до збройного конфлікту.