Україна повернула з полону 108 жінок, більшість із них — військові (ФОТО)

Україна провела ще один масштабний обмін полоненими та повернула додому 108 жінок, більшість із яких — військові. Серед звільнених є й ті, хто потрапив у полон ще до 24 лютого.

Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Це був перший обмін, під час якого обмінювали лише жінок. Серед звільнених українок — 37 евакуйованих з «Азовсталі», 11 офіцерок, 85 — рядових та сержанток.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

35 звільнених захисниць представляють Збройні сили, 32 — Військово-морські сили, 12 — територіальну оборону, 8 — Нацгвардію, з-поміж яких дві — з «Азову», 5 — Державну спеціальну службу транспорту та 4 — Держприкордонслужбу. Ще 12 жінок — цивільні.

Жінки, яких вдалося визволити з полону в межах обмінуАндрій Єрмак / Telegram

Серед звільнених є жінки, незаконно ув'язнені в ОРДЛО. Вони потрапили в полон ще до широкомасштабного вторгнення. «Люди сиділи з 2019 року в псевдореспубліках за "надто проукраїнську позицію", яка виражалась у перевезенні гуманітарки для дітей-сиріт, за надумані "шпигунство" й "тероризм"», — пише Єрмак.

За його словами, це був нервовий обмін: було багато деталей і моментів, які могли вплинути на процес і змінити його перебіг. Тепер усі визволені українки будуть проходити медичний огляд і реабілітацію.

Доповнено. Серед звільнених є парамедикиня Тетяна Васильченко, яка перебувала на заводі «Азовсталь» під час його оточення, розповіла нам її донька Катерина Бас.

Також із полону вдалося звільнити старшу лейтенантку медичної служби Марину Голінько, повідомила «Суспільному» її сестра.

Доповнено о 20:43. З полону звільнили Олену Зубову — медсестру хірургічного відділення 555 військового шпиталю. Про це нам повідомив її чоловік. Звільнення медикині Валентини Пащенко підтвердила її мама, Людмила Пахомова.

Детальніше про історії цих жінок читайте у матеріалах hromadske.

За даними «Укрінформу», на підконтрольній Україні території опинилася Вікторія Обідіна — мама 4-річної дівчинки Аліси. Їх розлучили під час евакуації з Маріуполя.

Доповнено о 0:14 18 жовтня. З полону повернулась Алла Березницька — медик Азову, яка рятувала наших бійців на «Азовсталі», повідомив засновник і перший командир полку «Азов» Андрій Білецький.

Повернення полонених

Наприкінці вересня українська розвідка повідомила, що з 24 лютого Україна повернула 800 військовополонених, також тривають переговори з росією щодо обміну «всіх на всіх». 21 вересня звільнили 215 захисників, зокрема з Маріуполя. А 29 вересня Україна повернула з російського полону ще шістьох людей: чотирьох морпіхів та двох цивільних.

Очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук 25 вересня розповідала, що росія досі утримує в полоні 2,5 тисячі українців, серед них багато цивільних. Зокрема росія утримує в полоні 616 жінок, серед них є і вагітні.

Після цього обміни продовжилися: 11 жовтня Україна повернула ще 32-х полонених захисників, а 13 жовтня — ще 20 військових.