«Україна стала міжнародним онлайн-магазином з немовлятами»: дитячий омбудсмен виступив проти сурогатного материнства

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба вважає, що сурогатне материнство в Україні неврегульоване і порушує права дітей.

Про це він написав у Facebook.

«Комерціалізація і дозвіл отримувати таку «послугу» в Україні сприяє безконтрольному продажу українських дітей за кордон ... Я категорично проти комерційного сурогатного материнства, це об’єктивізація дитини і позиціювання її як товару», — наголосив обмудмен.

Він додав, що ситуація з народженими для іноземців немовлятами, які зараз перебувають у готелі Києва, «ще раз показує безправність дітей, народжених сурогатними матерями».

«У такий спосіб Україна просто стає міжнародним онлайн-магазином з немовлятами. І реальну кількість таких дітей, яких «постачає» Україна таким чином, ми не знаємо», — зазначив Кулеба.

«Жодна держава не зобов’язана «забезпечити» сім’ю дитиною (тим більш іноземну). Проте кожна дитина має невід’ємне право на сім’ю. І в цьому контексті опускається поняття «матері», яка народила дитину, але не є її генетичною матір’ю. Діти, які сьогодні перебувають в готелі фактично мають біологічних матерів, які в Україні. Але за умови організації процесу сурогатного материнства вони наразі залишилися без батьків. Як генетичних, так і біологічних», — пояснив він свою позицію.

Уповноважений президента України з прав дитини переконаний, що сурогатне материнство — це експлуатація жінок задля доходу приватним бізнесом і задоволення потреб дорослих, які ігнорують права дітей.

На сьогодні Україна — одна з небагатьох країн у Європі, де комерційне сурогатне материнство дозволене на законодавчому рівні. У зв'язку з цим Україну навіть називають «меккою сурогатного материнства».

Напередодні стало відомо, що пів сотні немовлят, яких народили сурогатні матері для пар з-за кордону, перебувають у готелі в Києві, оскільки через закриття кордонів їх не можуть забрати батьки.