Майже півсотні немовлят, народжених сурогатними матерями для іноземців, перебувають у готелі Києва
46 немовлят, які народили сурогатні матері для пар з-за кордону, перебувають у київському готелі «Венеція», оскільки через закриття кордонів їх не можуть забрати батьки.
Про це йдеться у відео, яке опублікувала клініка репродуктивної медицини BioTex.
На ньому персонал розповідає, що з дітьми все гаразд, хоча на тлі чутно дитячий плач. За словами представників медзакладу, немовлята перебувають під наглядом педіатрів. Водночас на відео видно, що всі діти перебувають в одній кімнаті. Це простір у готелі «Венеція» в Києві.
Варто зазначити, що відео розмістили лише на міжнародній версії сайту клініки, а на українській та російській версіях його немає.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вже відреагувала на ситуацію. Вона заявила, що оприлюднений відеоролик є підтвердженням того, що ця клініка системно надає послуги сурогатного материнства. Вона назвала сурогатне материнство «проблемою, яка потребує негайного реагування».
«Це свідчить про те, що держава не вживає усіх належних заходів щодо захисту прав дітей та гідне ставлення до них, а Україна стає країною-донором народження для іноземців дітей, долю яких вона не може проконтролювати. Надання таких послуг іноземним громадянам може призвести до порушення прав дітей та до ситуації, в якій Україна не здатна захистити своїх громадян», — зазначила обмудсменка.
Денісова звернулася до Нацполіції, Міністерства охорони здоров'я та Мінсоцполітики, аби ті відреагували на ситуацію, що виникла навколо дітей. Також вона закликала внести зміни до законодавства, щоб послугами сурогатного материнства користувались лише українці.
На сьогодні Україна — одна з небагатьох країн у Європі, де комерційне сурогатне материнство дозволене на законодавчому рівні. У зв'язку з цим Україну навіть називають «меккою сурогатного материнства».
Водночас Денис Герман, представник адвокатського бюро «Самсоненко», яке надає правову допомогу клініці BioTexCom, сказав у коментарі hromadske, що дітей напередодні оглянули представники ювенальної поліції, служби у справах дітей та уповноваженої з прав людини.
«Жодних порушень як в умовах піклування, так і в юридичних підставах перебування дітей в Україні, не було виявлено. Уповноважена з прав людини сьогодні має скликати зустріч із представниками МЗС для вирішення ситуації», — каже Герман.
«Проблема у тому, що МЗС прийняло розпорядження, яким заборонило в’їзд іноземцям в Україну та відмовляє іноземцям у праві на в’їзд навіть не зважаючи на те, що у них на території України народилися діти. Якщо МЗС розробить механізм погодження в’їзду таких батьків, проблема буде вирішена швидко» — зазначив адвокат.
Нагадаємо, 25 квітня поліція повідомила про затримання групи людей, які під прикриттям програми сурогатного материнства продавали немовлят.
- Поділитися: