Україна увійшла у коронакризу більш підготовленою, ніж багато країн регіону — Світовий банк

Українська економіка увійшла в коронакризу більш сильною та підготовленою, ніж багато країн регіону. Сталося це завдяки зваженій монетарній та фіскальній політикам впродовж попередніх років.

Про це повідомили у Світовому банку.

Там зазначили, що у 2020 році падіння ВВП України прогнозують на рівні 5,5%. Це менше, ніж у багатьох країн Європи та Центральної Азії.

Водночас за оцінками експертів, відновлення економічного росту в Україні буде помірним — 1,5% у 2021-му та 3,1% у 2022-му роках на фоні уповільнення темпів впровадження структурних реформ. Критично важливим у Світовому банку називають якнайшвидше впровадження заходів державної політики, направлених на підвищення інвестицій та збереження макроекономічної стабільності.

Що ще кажуть у Світовому банку?

Там підготували звіт щодо стану економік країн Європи та Центрально Азії. Зазначають, що найбільше від кризи постраждали економіки, які мають міцні торгові зв'язки з країнами єврозони чи Росією, а також сильно залежать від туризму чи експорту енергоресурсів та металів.

Також експерти зазначають, що більше зниження економічної активності відбулося в країнах, які запізнилися з запровадженням карантину. Через це там довелося встановлювати жорсткіші обмеження.

Коли чекати росту?

Як показують пронози, економічний ріст відновиться у 2021 році, однак його темпи залежатимуть від того, скільки ще триватиме пандемія. Також впливатимуть темпи покращення ситуації з торгівлею та інвестиціями.

У Світовому банку радять країнам після закінчення пандемії вирішити проблеми різкого зниження темпів росту виробництва, що відбувалося протягом останнього десятиріччя. Також сконцентруватися на структурних реформах, які необхідні для покращення довготривалих перспектив економічного росту.

Загалом аналіз говорить про те, що найважливішими завдання регіону Європи і Центральної Азії є модернізація основ системи освіти, розширення доступу до вищої освіти і покращення його якості, а також зменшення факторів ризику для здоров'я дорослого населення.