За прогнозами Світового банку, вперше з 1998 року у світі може зрости кількість людей, що перебувають за межею крайньої бідності. Винна в цьому пандемія коронавірусу, яка загострила проблеми, породжені змінами клімату й конфліктами.

Про це йдеться в останньому звіті Світового банку «Бідність та спільне процвітання», який організація укладає раз на два роки.

Зокрема, за оцінками установи, у 2020 році за межею крайньої бідності можуть опинитися від 88 до 115 мільйонів людей, тобто вони житимуть на менш ніж 1,9 долара на день. А у 2021 році таких може стати ще на 150 мільйонів більше.

Це означає, що у 2020 році рівень крайньої бідності може зрости — вперше з 1998 року — і становитиме від 9,1% до 9,4%. До пандемії очікувалося, що цьогоріч цей показник становитиме 7,9%.

Фото:

Світовий банк

Водночас, як зазначають аналітики швейцарського банку UBS, за час пандемії зросли статки найбагатших людей світу. Із квітня по липень цього року статки мільярдерів зросли на 27,5% — вони тепер складають 10,2 трильйона доларів.

При цьому кількість мільярдерів за цей час зросла до рекордних 2189 (попередній рекорд, 2158, був у 2017 році). Найбільше багатих — серед топкерівників у сфері ІТ та промисловості.

Що взагалі творилося з бідністю?

Світовий банк із 2013 року поставив собі за мету досягти рівня крайньої бідності не більше 3% до 2030 року. Тепер же організація прогнозує, що цього показника буде неможливо досягти без «швидкої, суттєвої й значної реакції влади».

Ще у травні Світовий банк був більш оптимістичним і зазначав, що внаслідок глобальної економічної кризи, спричиненої пандемією коронавірусу, за межею бідності можуть опинитися 60 мільйонів людей.

У квітні Світовий інститут дослідження розвитку економіки Університету ООН підрахував, що через скорочення економік по всьому світу у зв’язку з пандемією коронавірусу глобальний рівень бідності в деяких країнах може повернутися до показників 30-річної давнини.

Поділитись: