Україна візьме участь у сертифікації оператора «Північного потоку-2»

Українська державна компанія «Нафтогаз» братиме участь у процедурі сертифікації оператора «Північного потоку—2». Київ обіцяє виступати проти сертифікації газогону, якщо вона не відповідатиме європейському законодавству.

Таке рішення 15 листопада ухвалило німецьке Федеральне агентство з питань мереж (BNetzA), повідомляє «Нафтогаз» та «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ).

У «Нафтогазі» наголосили, що вже готові надати свої аргументи, чому «Північний потік-2» не можна сертифікувати без його повної відповідності європейському енергетичному законодавству.

Водночас в ОГТСУ зазначили, що німецький регулятор виділив їм окрему роль компанії, яка має особливе розуміння наслідків, до яких може призвести використання різних транзитних маршрутів з Росії

«Наша компанія виступає рішуче проти будь-якого проєкту, що загрожує національній безпеці нашої країни, прагне обійти закони ЄС або послаблює енергетичну безпеку Європи», — сказав очільник ОГТСУ Сергій Макогон.

Що треба знати про «Північний потік-2»?

Газопровід «Північний потік-2» будує російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії.

Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині відповідали, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.

Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.