Україна вже за три роки зможе здобути незалежність у системі трансплантацій ㅡ Степанов

Україна вже за три роки зможе досягти повної трансплантаційної незалежності, коли українцям не доведеться виїжджати за кордон для проведення операцій. Вже з 1 січня запрацює система, яка зіставлятиме лист очікування пацієнтів та донорські органи.

Про це заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов на брифінгу 26 грудня.

Так, він зазначив, що цього року в Україні зробили 118 трансплантацій: 8 пересадок серця, 19 пересадок печінки та 91 пересадку нирки.

Минулого року вдалося провести лише 78 таких операцій, а у 2021 році планують збільшити показник до щонайменше 250 пересадок.

Вже за три роки МОЗ планує здобути повну трансплантаційну незалежність, коли всі громадяни, які потребуватимуть пересадки органу, зможуть зробити її в Україні.

Для цього уряд схвалив постанову про розширення переліку закладів, які зможуть проводити такі операції, до 38-ми.

Окрім того, Кабмін затвердив постанову про Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканинЄДІСТ, яка має запрацювати з 1 січня 2021 року. Ця система повинна забезпечувати зіставлення пари донор-реципієнт.

Як зазначив міністр, без такого механізму не зможе повноцінно функціонувати система трансплантації.

Трансплантація в Україні

Операції з трансплантації органів в Україні стали можливими з квітня 2019 року, відколи набув чинності закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Він, зокрема, регулює пересадку органів від померлої людини.

Торік у Ковелі вперше за 15 років трансплантували серце. Для операції пацієнта везли з Києва.

А 4 липня у Львові провели потрійну операцію з трансплантації: пересадили серце та дві нирки.