Україна з 30 липня зможе продавати до Європи у 2,5 раза більше електроенергії

Європейська мережа операторів системи передавання електроенергії (ENTSO—E) дозволила Україні з 30 липня продавати до Європи у 2,5 раза більше електроенергії.

Про це 28 липня повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Він зазначив, що обсяги загалом зростуть до 250 МВт.

«Для нас це очікуване рішення, оскільки з початку відновлення експорту до ЄС, із перших 100 МВт, ми отримували щоденні звіти технічних фахівців ENTSO-E, які підтверджували: експорт української електроенергії в синхронізованій з континентальною Європою енергомережі відбувається стабільно, негативного впливу на систему немає», — йдеться у заяві.

В «Укренерго» вважають, що в ЄС усвідомлюють роль української електроенергії, яка допомагає замістити російський газ. Україні це дозволить заробляти кошти на підготовку до опалювального сезону, зазначив Кудрицький.

Нагадаємо, нещодавно європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон анонсувала, що невдовзі Європейський Союз зможе подвоїти експорт української електроенергії.

Що передувало?

Через війну 26 лютого Україна відмовилася від приєднання до енергомереж росії та Білорусі. Зрештою енергосистему України та Молдови 16 березня аварійно приєднали до ENTSO-E (європейська мережа операторів системи передавання електроенергії, що об'єднує 43 оператори у 36 країнах європейського континенту).

Сьогодні операційні системи континентальної Європи підтримують стабільність українсько-молдовської енергосистеми після позитивного аналізу, який підтвердив, що невідкладна синхронізація є технічно можливою разом із низкою заходів з убезпечення енергосистем.