Зеленський про відновлення авіасполучення: Це серйозний крок
Зеленський порівняв відновлення авіасполучення із судноплавством у Чорному морі, наголосивши, що це «серйозний крок».
Про це заявив президент Володимир Зеленський під час підсумкової пресконференції за 2023 рік.
Президента запитали про можливе відновлення польотів на тлі евакуації пасажирського літака з Борисполя,
«"Бориспіль" — це як Чорне море. Його відкриття — це перемога української ППО. Це говоритиме про те, що Україна перемагає», — сказав Зеленський.
А втім, президент додав, що Україна питає в партнерів стосовно відновлення авіасполучення і знає, що «конкретно для цього потрібно».
Відновлення авіасполучення
У Європейській організації з безпеки повітряної навігації опублікували прогноз щодо розвитку авіагалузі до 2029 року. Там вважають, що обмеження на польоти над Україною, росією, Білоруссю та Молдовою зберігатимуться ще майже сім років.
Семирічні прогнози повітряного руху щодо всіх країн-членів організації та загалом щодо Європейського регіону Євроконтроль оновлює двічі на рік.
Ці прогнози використовують країни-члени для щорічного розрахунку ставок плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування.
Водночас у державному підприємстві «Украерорух» заявили, що повітряний простір відкриють одразу після завершення воєнних дій та перемоги України.
Там пояснили, що Євроконтроль не генерує та не використовує воєнні прогнози, аналітику чи припущення.
Натомість його прогноз базується на поточній ситуації в авіаційній галузі та конфігурації маршрутів, а саме:
- закриття повітряного простору України для цивільних польотів через воєнні дії;
- суттєві обмеження польотів у повітряному просторі Молдови (також із міркувань безпеки), росії та Білорусі (санкційні заборони);
- суттєве зменшення кількості польотів у Польщі, Балтійських і Скандинавських країнах;
- відповідне збільшення інтенсивності польотів у південно-східній частині Європи (з метою обльоту закритих зон) і т.д.
Євроконтроль вважає, що ці чинники діятимуть до кінця горизонту планування, тобто до 2029 року, через відсутність інших підтверджених вхідних даних для прогнозування, зазначили в «Украерорусі».
У підприємстві заявили, що Україна повноцінно готується до відновлення польотів у своєму повітряному просторі одразу після закінчення бойових дій.