Українці почали менше цікавитися роботою за кордоном — Нацбанк

За даними аналізу, який провели у Національному банку України, зацікавленість українців у трудовій міграції за кордон у другій половині 2019 року суттєво знизилася.

Про це повідомляють в експертній платформі НБУ за підсумками аналізу, проведеного в інтернеті.

Свого піку зацікавленість українців у виїзді за кордон сягнула у березні 2019 року. Відтоді вона знизилася на 10,4%.

«Передусім знижується найбільший компонент індексу (міграційних настроїв — ред.) — зацікавленість працювати у Польщі», повідомляють у Нацбанку.

Таке зниження там пов'язують з тим, що розрив між розмірами зарплати в Україні та Польщі скорочується (зокрема через падіння курсу валют та зростання платоспроможності українських зарплат).

«З іншого боку, зростає зацікавленість у роботі в Німеччині через поширення новин про спрощення процедури працевлаштування в цій країні для працівників з країн, що не є членами ЄС», — додають у Нацбанку.

Зацікавленість українців у трудовій міграціїНБУ

Проведене дослідження ґрунтується на аналізі трендів в інтернет пошуку, зокрема Google Trends. У Нацбанку зазначають, що це дослідження не відображає реальну кількість трудових мігрантів, що виїхали з України, однак показує зацікавленість українців у міграції.

Зазначимо, що за останніми даними, озвученими керівництвом Нацбанку, за 10 місяців 2019 року до України надійшло 9,7 мільярда доларів переказів заробітчан. Кожен третій долар з цих переказів надійшов з Польщі.

Раніше у Національному банку України повідомили, що зарплати українців, що працюють за кордоном, зростають повільніше, ніж зарплати в Україні.

Водночас український уряд очікує, що перекази заробітчан у 2019 році мають скласти 12 мільярдів доларів.

За даними, які оприлюднили у Національному банку, обсяги грошових переказів заробітчан до України за першу половину 2019 року складають понад 5,5 мільярда доларів.

Раніше у Світовому банку підрахували, що за підсумками 2018 року обсяги грошових переказів українських трудових мігрантів до України склали 14 мільярдів доларів. За оцінками Національного банку вони у 2018 році склали 10,88 мільярда доларів.