Україна не отримувала негативної реакції від міжнародних партнерів після закриття кордонів — МЗС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що від міжнародних партнерів не надходило негативної реакції після закриття кордонів. З 28 серпня по 28 вересня в'їзд в Україну закритий для всіх громадян іноземних держав, однак нинішня заборона передбачає чимало винятків.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Кулеба нагадав, що уряд постарався мінімізувати вплив заборони на міжлюдські контакти, зокрема на в'їзд закордонних родичів. Крім того, виключення передбачено для бізнес-контактів.

Що це за заборона?

Уряд України вирішив на місяць, з 28 серпня до 28 вересня, заборонити іноземцям приїжджати в Україну. Офіційно її ввели через загострення ситуації з коронавірусом. Проте, ймовірно, заборону ввели, щоб виконати прохання ізраїльської влади та не допустити євреїв-хасидів на паломництво до Умані, щоб місто не стало «гарячою точкою» пандемії. Володимир Зеленський також заявляв, що буде «колапс», якщо Україна дозволить приїхати до Умані тисячам паломників.

Є категорія громадян, яким дозволяють в'їжджати в Україну й під час заборони:

З критикою виступили українські правозахисні організації, які наголошують, що такі обмеження можуть значно вдарити по громадянах Білорусі, у якій тривають протести та відбуваються масові затримання мирних протестувальників.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков каже, що громадяни Білорусі, де зараз відбуваються акції протесту, зможуть в’їхати до України після закриття кордонів.

Про це ж на брифінгу повторив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. За його словами, прикордонники розглядатимуть звернення білорусів та надаватимуть дозвіл на в'їзд.