Українська розвідка спростувала заяви російських ЗМІ про нібито підготовку ударів ЗСУ по Білорусі

В українській розвідці спростували і назвали частиною Інформаційно-психологічних операційІПСО заяви російських та білоруських ЗМІ про нібито підготовку ЗСУ до завдання ударів по об'єктах на території Білорусі.

Про це йдеться в заяві Головного управління розвідки Міноборони України.

Зокрема, протягом останнього часу в російських та білоруських ЗМІ поширюється інформація, що однією з «пріоритетних цілей ЗСУ», по якій ті нібито планують завдати удар, є станція зі складу системи попередження про ракетний напад «Волга 1».

«Подібні повідомлення є складовою частиною системи інформаційно-психологічних операцій, які проводить рф з метою втягування Республіки Білорусь у загарбницьку війну на території України та приховування воєнних злочинів, що скоїли та продовжують скоювати російські окупанти на території України», — заявили в ГУР МО.

У розвідці наголосили, що подібні публікації «абсолютно не відповідають дійсності», а Збройні сили України продовжують захищати державу, дотримуючись норм міжнародного права.

Загроза з боку Білорусі

У середині червня секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов розповідав, що президент України Володимир Зеленський доручив перевірити в чотирьох областях готовність до ймовірного повторного вторгнення з Білорусі.

У Міноборони України наприкінці червня повідомляли, що на кордоні Білорусі з Україною перебувають до 4 тисяч білоруських солдатів, а також російські військові. Секретар РНБО Олексій Данілов наголошував, що на території Білорусі зараз немає такої кількості військ для можливого наступу, як це було в лютому.

Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник казав, що українські військові поки не фіксують формування якогось наступального російського угруповання на території Білорусі, але уважно стежать за ситуацією. Водночас розвідка попереджала про підготовку диверсійно-розвідувальних груп.

На початку липня у ЗСУ повідомили, що українські військові підсилюють оборону на північному напрямку: заміновують небезпечні напрямки та укріплюють держкордон. А міська влада Львова 2 липня провела оперативну нараду за участі військового та цивільного керівництва міста для того, щоб розуміти, як діяти в разі можливої ескалації з боку Білорусі.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) кажуть, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, ймовірно, продовжить надавати росії доступ до білоруського повітряного простору. Проте аналітики вважають ймовірність прямої участі Білорусі у війні в Україні низькою — а все через те, що ця участь може вплинути на стабільність і навіть виживання режиму Лукашенка.