Українські компанії вже можуть записатися на колективне щеплення проти COVID-19. Як це зробити?
Організовані колективи в Україні, які мають у своєму штаті понад 50 охочих вакцинуватися, можуть подати заявку на колективне щеплення проти коронавірусу.
Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
Так, українські компанії вже можуть записатися у чергу на щеплення. Проте Ляшко попереджає, що вакцинація здійснюватиметься, якщо в мобільної бригади буде достатня кількість вакцин.
«Важливо, що за один день бригада може зробити орієнтовно 100 щеплень. Тож враховуйте це при подачі заявок», ㅡ каже головний санлікар.
Якщо ж у вашому підприємстві менше, ніж 50 людей у штаті, які хочуть зробити щеплення, Міністерство охорони здоров'я радить працівникам записуватися до листа очікування вакцинації індивідуально.
Як записатися на колективне щеплення?
Можна залишити заявку на колективну вакцинацію через контакт-центр за номером: 0 800 60 20 19.
Однак для запису на щеплення треба виконати низку умов:
- визначити відповідальну контактну особу з питань вакцинації;
- скласти поіменні списки охочих вакцинуватися;
- забезпечити приміщення для вакцинації та медичного спостереження після вакцинації згідно з вимогами МОЗ;
- забезпечити дотримання санітарних норм та наявність засобів захисту і санітайзерів у місці вакцинації.
Вакцинація в Україні
Вакцинація проти коронавірусу в Україні почалася з 24 лютого. Наразі перше щеплення вже отримали 491 875 людей, ще п'ятеро завершили вакцинацію — отримали другу дозу.
За Національним планом вакцинації українців проти COVID-19 до кінця 2021 року уряд планує вже у травні зробити щонайменше 5,6 млн щеплень. Для цього за день мають щепити орієнтовно 182 тисячі людей.
Згідно з документом, уряд хоче, щоб до 31 грудня 2021 року зробили щонайменше 47 млн 878 тисяч щеплень. Водночас поки Україна домовилася про постачання 21,9 млн доз вакцини.
Наразі роблять щеплення медикам, військовим, правоохоронцям, літнім людям. Вакцинують трьома препаратами: CoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях Serum Institute India, китайським препаратом CoronaVac та американським Pfizer (Comirnaty).
Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через брак препарату в самій країні. Крім того, Україна очікує на 367 тисяч доз вакцини AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї. А також уряд домовився про постачання 10 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником.