Українські науковиці поїхали досліджувати Південний океан. Вони вивчатимуть крижану рибу, криль, китів і паразитів

Українські науковиці 8 грудня вирушили в експедицію, під час якої упродовж трьох місяців досліджуватимуть Південний океан.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Дослідниці Каріна Вишнякова та Юлія Іванчикова до березня 2021 року працюватимуть на українському траулері «Море Содружества».

Команда має чотири цілі експедиції:

  • вивчення просторового розподілу китів і поповнення фотокаталогу, який започаткували на станції «Академік Вернадський» у 2018 році;
  • забір зразків із крижаної риби для вивчення вмісту стійких органічних забруднювачів у її тканинах. За підсумками досліджень ЄС може заборонити деякі пестициди та продукти фарміндустрії, що забруднюють Світовий океан;
  • дослідження відмінностей біохімічного складу антарктичного крилю в різних районах;
  • вивчення біорізноманіття паразитів промислових риб для того, щоб з'ясувати, як вони впливають на динаміку популяції риб.
Національний антарктичний науковий центр

Під час експедиції буде працювати програмно-апаратний комплекс «Ферібокс». З його допомогою одночасно вимірюються 14 фізичних, хімічних і біологічних характеристик морського середовища. За показниками цього апарату українські дослідниці визначатимуть, звідки взяли зразки крижаної риби чи крилю.

Українські вчені поновили вивчення Південного океану у 2018 році, тоді це була перша така поїздка української делегації за останні 17 років.