Укроборонпром припинить своє існування у 2021 році — гендиректор
Державний концерн Укроборонпром припинить своє існування наступного року. Замість концерну будуть створені нові холдингові компанії.
Про це під час брифінгу заявив новопризначений генеральний директор концерну Юрій Гусєв.
«Планується, що в наступному році Укроборонпром припинить своє існування. Будуть створені нові холдингові компанії, які працюватимуть за принципами корпоративного управління, прозорості, щоб забезпечити уникнення будь-яких корупційних чи інших ризиків», — заявив Гусєв.
За його словами, у новий холдинг увійдуть компанії, які будуть займатися авіаремонтом, бронетехнікою, високоточним озброєнням, боєприпасами, радарними й морськими системами. Також планують створити холдинг, який буде займатися авіабудуванням, аерокосмічними компонентами й космічними системами.
Гусєв зазначив, що утворення нового холдингу передбачає також формування наглядової ради. Водночас він наголосив, що це поки попередня концепція, яка ще потребує обговорення та затвердження.
Хто такий Юрій Гусєв?
Відсьогодні, 3 грудня, він — генеральний директор державного концерну Укроборонпром. Його своїм указом призначив президент Володимир Зеленський.
У 2014-2016 роках Юрій Гусєв був заступником міністра оборони України. З липня 2019 року очолював Херсонську обласну державну адміністрацію. Кандидат економічних наук, громадський і політичний діяч.
Тобто буде два холдинги?
Так, окремі ㅡ оборонний та аерокосмічний. Так концерн хоче залучити більше інвестицій, повідомляли раніше в Укроборонпромі.
Такі зміни закладені в стратегії трансформації концерну, яку вже подали на затвердження Наглядовій раді. Фінальним етапом, як прогнозують у стратегії, стане повна ліквідація Укроборонпрому й створення двох нових органів.
Обидва холдинги стануть корпоративними центрами. Підприємства, що виготовляють озброєння та військову техніку, відійдуть до оборонного холдингу. Також «оборонці» дістануться шість галузевих субхолдингів і спецекспортери.
Натомість аерокосмічний холдинг стане власником низки авіабудівних підприємств.
У держконцерні кажуть, що такий розподіл допоможе співпрацювати з приватними компаніями з України та залучати міжнародні інвестиції.