Роботу державного концерну Укроборонпром розділять на два окремі холдинги ㅡ оборонний та аерокосмічний. Так концерн хоче залучити більше інвестицій.

Про це повідомила пресслужба Укроборонпрому.

Такі зміни закладені у стратегії трансформації концерну, яку вже подали на затвердження Наглядовій раді. Фінальним етапом, як прогнозують у стратегії, стане повна ліквідація Укроборонпрому і створення двох нових органів.

Обидва холдинги стануть корпоративними центрами. Підприємства, що виготовляють озброєння та військову техніку, ㅡ відійдуть до оборонного холдингу. Також «оборонці» дістануться шість галузевих субхолдингів та спецекспортери.

Натомість аерокосмічний холдинг стане власником низки авіабудівних підприємств.

У держконцерні кажуть, що такий розподіл допоможе співпрацювати з приватними компаніями з України та залучати міжнародні інвестиції.

Та це не єдина велика зміна у ДК Укроборонпром. 6 жовтня президент України Володимир Зеленський звільнив з посади генерального директора державного концерну Айвараса Абромавичуса та призначив на його місце Ігоря Фоменка. Досі він був заступником Абромавичуса та займався «оборонкою». Саме на роботі оборонного холдингу нині акцентують в Укроборонпромі та розглядають його як платформу для міжнародного співробітництва.

Що з космічною галуззю в Україні?

Справи не дуже. Лише рік тому Верховна Рада ухвалила закон, який дозволить космічній галузі в Україні залучати приватні компанії, а не покладатися на держпідприємства та конструкторські бюро. В цей час такі бізнесмени як Ілон Маск та Джефф Безос активно просувають всю космічну індустрію світу.

Водночас нещодавно NASA запустило американсько-українську ракету Antares, яка доправить важливий вантаж до Міжнародної космічної станції. У створенні ракети взяли участь конструкторське бюро «Південне» та низка українських підприємств. У квітні фахівці з українських космічних підприємств також допомагали американській компанії Northrop Grumman запустити Antares.

Поділитись: