УП: Із законопроєкту про мобілізацію вилучили положення щодо демобілізації — його розглянуть окремо

З урядового законопроєкту про мобілізацію, який готується до другого читання, виключили положення щодо демобілізації та ротації військових. Таке рішення ухвалив Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони.

Про це пише «Українська правда», покликаючись на власні джерела у комітеті.

Зазначається, що виключення цих положень ініціював головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. Він звернувся до міністра оборони Рустема Умєрова з листом, у якому писав, що питання підстав звільнення з військової служби та запровадження на законодавчому рівні ротації військовослужбовців потрібно унормувати окремо, розглянувши інший законопроєкт.

Сирський також наголошував на необхідності невідкладного внесення законодавчих змін щодо вдосконалення питань проходження військової служби та мобілізації.

«Українська правда» пише, що в Кабміні погодилися з пропозицією Міноборони ініціювати виключення положень про демобілізацію та ротацію військових із закону про мобілізацію, а отже, уряд має внести на розгляд парламенту окремий законопроєкт із цими положеннями.

Нагадаємо, ще раніше профільний комітет Верховної Ради відхилив правку до законопроєкту про мобілізацію, яка б передбачала демобілізацію військових після 36 місяців служби без спеціального рішення Ставки верховного головнокомандувача.

Що із законом про мобілізацію?

Верховна Рада 7 лютого підтримала оновлений урядовий законопроєкт про мобілізацію. Серед його пунктів — скасування строкової служби (замість неї буде базовий військовий вишкіл) і демобілізація військових після 36 місяців служби.

Звільнення таких військовослужбовців визначатиметься у строки за рішенням Ставки верховного головнокомандувача.

До другого читання проєкту закону народні депутати подали понад чотири тисячі правок: вручну й електронно.

Унаслідок цього, за словами секретаря Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Романа Костенка, законопроєкт може в підсумку зазнати чимало змін.

29 березня стало відомо, що Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки завершив розгляд правок до нового законопроєкту про мобілізацію. Попереду — друге читання в парламенті.