Уряд припиняє роботу КПВВ з Кримом та Севастополем: виїзд та в'їзд заборонений з 9 до 30 серпня
Кабінет міністрів тимчасово припинив роботу контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і Севастополя та виїзду з неї. Пов'язано це з погіршенням ситуації з коронавірусом.
Про це повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов, а згодом інформація з'явилася на сайті уряду.
Таким чином, з 8:00 9 серпня до 8:00 30 серпня тимчасово припиняється робота контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Криму й Севастополя та виїзду з неї.
Попри припинення роботи КПВВ, перетин дозволяється, якщо ви:
- проживаєте в Криму або Севастополі, а також там ваш транспорт чи інше майно. Тоді вам можна на в’їзд;
- проживаєте за межами Криму чи Севастополя, але дали згоду на самоізоляцію з використанням сервісу «Дій вдома» з моменту перетину КПВВ на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї;
- мета вашої поїздки — забезпечення захисту національних інтересів або виконання міжнародних зобов’язань;
- представник дипломатичних установ та гуманітарних місій, що виїжджають з Криму і Севастополя.
Виїзд з Криму і Севастополя інших категорій іноземців та осіб без громадянства можливий лише за погодженням з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
А ось виїзд з цих територій та в’їзд на неї громадян України за наявності підстав гуманітарного характеру здійснюється за рішенням голови Державної прикордонної служби за погодженням з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
З чим пов'язане таке рішення уряду?
Це обумовлено дорученням президента Володимира Зеленського до уряду, щоб той переглянув режим роботи КПВВ В’їзду на тимчасово окуповану територію Криму і міста Севастополя.
На думку української влади, в анексованому Криму можуть занижувати реальні показники захворюваності на COVID-19.
А на материковій Україні за минулу добу, 7 серпня, коронавірусне захворювання підтвердили у рекордної кількості людей — 1 489. Рекордну кількість хворих в Україні фіксують вже чотири доби поспіль.
16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».