Уряд призначив нового очільника фіскальної служби. Раніше цей орган обіцяли ліквідувати

Новим очільником Державної фіскальної служби став полковник податкової міліції Вадим Мельник. Уряд призначив його без проходження конкурсу.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан.

Мельника обрали на цю посаду без проходження конкурсу — через укладення з ним контракту про проходження державної служби на період дії карантину.

Новий очільник ДФС має звання полковника податкової міліції. У період президентства Віктора Януковича він спершу працював очільником Управління з розслідування особливо важливих справ Державної податкової служби. Згодом став очільником Слідчого управління кримінальних розслідувань Міністерства доходів і зборів.

У 2014 році Мельник став заступником керівника Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС. Згодом очолив це управління. За останній рік Мельник став уже четвертим очільником фіскальної служби.

Чому без конкурсу?

Це стало можливим після ухвалення Верховною Радою нового порядку призначення держслужбовців на період карантину. Це нововведення дозволяє під час карантину не проводити повноцінні конкурси, а призначити посадовця через укладення контракту.

Однак таке перебування на посаді можливе лише до повноцінного конкурсного відбору, який має розпочатися одразу після завершення карантину. Але скільки триватиме такий конкурс — невідомо. Такий режим призначення на службу вже розкритикували в Європейському Союзі.

Зокрема, посол ЄС в Україні Матті Маасікас писав, що був розчарований, коли депутати не ухвалили законопроєкт №3491. Він дозволяв би створення резерву кандидатів, які успішно пройшли відбір у межах конкурсу, але не були призначені, що скасувало б позаконкурсне призначення.

За цією процедурою вже через місяць після її ухвалення оголосили відбори майже на 800 посад. А станом на грудень, за словами голови партії «Слуга Народу» Олександра Корнієнка, поза конкурсом призначили вже 15 тисяч держслужбовців.

Зокрема, у такий спосіб призначили голову Державної податкової служби Олексія Любченка та виконувача обов'язків директора «Державного експертного центру МОЗ України» Михайла Бабенка.

Що не так із ДФС?

Ліквідація Державної фіскальної служби є однією з умов нового траншу МВФ. У липні прем'єр-міністр Денис Шмигаль навіть зазначив, що ДФС ліквідують до кінця 2020 року.

Однак у вересні тодішній виконувач обов'язків голови ДФС Сергій Солодченко повідомив, що до кінця 2020 року це відомство не встигнуть ліквідувати. Він пояснив, що в структурі ДФС залишилися тільки податкова міліція та її персонал. Працює служба у звичному режимі, допоки не створять новий орган — Бюро економічної безпеки.

Поки депутати підтримали створення такого органу в першому читанні. Детальніше про цей орган читайте тут.

Автор: Остап Крамар