В Україні до кінця 2020 року не встигнуть ліквідувати Державну фіскальну службу, через що співпраця з Міжнародним валютним фондом може опинитися під загрозою. Ліквідація ДФС є однією з умов для отримання траншу.

Про це в інтерв’ю Liga заявив виконувач обов'язків голови Державної фіскальної служби Сергій Солодченко. 

Він пояснює, що наразі в структурі ДФС залишилися тільки податкова міліція та її персонал. Працює служба у звичному режиму, допоки не створять новий орган — Бюро економічної безпеки.

За його словами, «податкову міліцію» до кінця року можливо ліквідувати, але всю Державну фіскальну службу — ні. І все через брак часу.

Так, наразі є частина співробітників, які перебувають у відпустках із догляду за дитиною, також є майно, яке треба передавати, зокрема на окупованих територіях. Ці моменти вимагають значного часу, тому ліквідація служби може затягнутися.

Загалом після ліквідації служби роботу втратять 5 тисяч працівників. Солодченко припускає, що фіскальна служба може бути повністю ліквідована через рік після прийняття закону про Бюро економічної безпеки. Поки депутати підтримали створення такого органу у першому читанні. Детальніше про цей орган читайте тут.

А при чому тут МВФ?

9 червня 2020 року Міжнародний валютний фонд затвердив 18-місячну програму підтримки України на 5 мільярдів доларів. Одразу ж МВФ надав Україні перший транш — близько 2,1 млрд доларів. Два наступні транші мають надійти до кінця 2020 року на загальну суму 3,5 млрд доларів, а четвертий транш — у 2021 році. 

Але для того, щоб Україна отримувала транші, потрібно виконувати певні вимоги. Зокрема, влада має запровадити ринкову ціну на газ та опалення для населення, також потрібно продовжити пенсійну, медичну, освітню реформи.

Так, Міжнародний валютний фонд вимагає ліквідувати ДФС для отримання другого траншу макрофінансової допомоги. Прем'єр обіцяв, що ліквідація відбудеться до кінця 2020 року.

Поділитись: