Уряд продовжив карантин до кінця року і змінив його правила. Що тепер буде?

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні 13 жовтня ухвалив рішення продовжити карантин, уведений через коронавірус, до кінця 2020 року. Також у правила адаптивного карантину внесли певні зміни.

Про це оголосили прем'єр-міністр Денис Шмигаль і міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За словами голови МОЗ Степанова, цільовий критерій кількості тестів на коронавірус підвищили вдвічі — з 24 до 48 на 100 тисяч населення за один день. А для розрахунку ліжок для хворих COVID-19 не враховуватимуть ліжка в дитячих лікарнях, як це було раніше.

«Червоний» рівень епідеміологічної небезпеки будуть встановлювати, зокрема, тоді, коли протягом 14 днів у населеному пункті виявлять понад 320 випадків зараження на 100 тисяч населення. Досі цей показник був динамічний і порівнювався із середнім значенням по Україні.

Що змінилося в карантині?

Серед однієї з оголошених змін адаптивного карантину — зміна кількості людей, яким можна брати участь у масових заходах на відкритому повітрі. Так, у «зеленій» зоні карантину зможуть збиратися не більше 50 людей, у «жовтій» — не більше 30, у «помаранчевій» — не більше 20.

У «зеленій», «жовтій» та «помаранчевій» зонах також заборонять роботу закладів харчування з 22:00 до 7:00 (якщо тільки вони не працюють на виніс). А ще в цих зонах заборонять проведення всіх спортивних заходів — окрім міжнародних і лише за окремим погодженням із МОЗ.

На всій території України рекомендується організувати позмінну роботу або перевести працівників на дистанційну роботу.

Також уряд вирішив рекомендувати школам перенести осінні канікули дещо раніше — на період 15-30 жовтня, при цьому готуватися до подальшого дистанційного чи змішаного навчання. А закладам професійно-технічної та вищої освіти — організувати дистанційне навчання на період із 15 жовтня по 15 листопада.

І коли це все запрацює?

Поки що змінену постанову про адаптивний карантин не оприлюднили. Під час засідання уряду на прохання міністра інфраструктури Владислава Криклія постанову відправили на доопрацювання на один день. Тож поки що нові правила чинності не набули.

Що з епідемією в Україні?

Вона стрімко набирає обертів. Зараз у середньому за добу виявляють понад 5 тисяч нових випадків інфікування. Наприклад, за минулу добу, 12 жовтня, коронавірусне захворювання підтвердили у 5 133 людей.

За весь час епідемії в Україні COVID-19 підтвердили у 270 587 людей. З них 116 562 пацієнтів одужали, а 5 122 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 148 тисячі людей.

МОЗ розпочало підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірусне захворювання. Ситуацію з COVID називають «значно гіршою, ніж будь-коли з початку епідемії».