Уряд пропонує Раді оновити перелік заборонених для приватизації держкомпаній
Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт про перелік державних компаній, заборонених до приватизації.
Відповідний законопроєкт №2831 з’явився на сайті парламенту.
Зранку 3 лютого текст законопроєкту та пояснювальна записка до нього ще не були оприлюднені.
Однак відомо, що в оновленому переліку уряд зробив низку змін, зокрема дозволивши часткову приватизацію (продаж частини акцій) найбільших державних компаній.
Зокрема, 15 січня Кабмін під час свого засідання схвалив оновлений перелік заборонених до приватизації державних компаній. У новому переліку також є компанії, які держава готова частково приватизувати, залишивши контрольний пакет акцій (50%+1 акція) у держвласності.
До переліку компаній, частину яких держава готова продати, увійшли:
- Нафтогаз,
- Магістральні газопроводи України (у власності цієї компанії перебуває Оператор ГТС України, який керує газотранспортною системою),
- Укртрансгаз,
- «Укрнафта» (остання вже належить державі в особі Нафтогазу лише на половину, решта акцій у підпорядкування приватних інвесторів, зокрема Ігоря Коломойського),
- Укртранснафта,
- Чорноморнафтогаз («дочка» Нафтогазу, яка займалася видобутком газу з чорноморського шельфу неподалік Криму).
2 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств. За це рішення проголосувало 250 депутатів. Згодом в уряді повідомили, що планують розробити новий перелік заборонених для приватизації компаній протягом 3 місяців, тобто до кінця січня 2020 року.