Верховна Рада України скасувала перелік державних компаній, які не підлягають приватизації та зобов’язали уряд розробити новий.

Відповідний закон депутати ухвалили 2 жовтня. За нього проголосувало 250 депутатів.

Ухваливши цей закон, депутати прагнуть залучити інвестиції до державних компаній. Зокрема, зазначається, що набуття чинності цього закону дозволить залучати міноритарних акціонерів у великих та стратегічно важливих компаній.

«Також, законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про приватизацію» в частині визначення критеріїв об’єктів, що не підлягають приватизації, зокрема, установити, що об’єкти права державної власності, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, не підлягають приватизації до повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованих територіях», — йдеться у пояснювальній записці до закону.

Напередодні уряд запустив процес приватизації 4 великих державних компаній.

Зазначимо, що станом на початок серпня 2019 року річний план надходжень від приватизації в Україні було виконано на 2,1%. Надходження до бюджету, які мала забезпечити приватизація, замінили за допомогою державних запозичень. Зокрема, завдяки цьому держава від початку року позичила 311,5 мільярда гривень.

Поділитись: