Уряд схвалив законопроєкт про запровадження електронного квитка у громадському транспорті

Кабінет міністрів України схвалив законопроєкт щодо запровадження в автомобільному та міському електричному транспорті електронного квитка. В уряді пропонують прирівняти його до паперового.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Зокрема, на засіданні уряду 23 червня Кабмін підтримав законопроєкт, який затверджує форму, реквізити та відомості, що має містити е-квиток.

Окрім того, пропонується змінити визначення електронного квитка. Зараз у законодавстві зазначено, що це проїзний документ встановленої форми, однак в уряді вирішили замінити визначення на «електронний проїзний документ, інформація в якому зафіксована з дотриманням вимог», оскільки інформація у вигляді електронних даних не має та не може мати встановленої форми.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

За словами Шмигаля, це створить умови для належного функціонування автоматизованої системи оплати проїзду й дасть можливість використовувати е-квиток у громадському транспорті в кожному місті.

Нагадаємо, закон щодо запровадження електронного квитка у міському пасажирському транспорті набув чинності ще 2017 року. Зокрема, за цим законом органи місцевого самоврядування отримали повноваження з введення автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

Навіщо потрібен е-квиток?

Щоб уникнути нецільового використання бюджетних коштів, зменшити обіг готівки на транспортних підприємствах, вести облік пасажирів (зокрема пільгових категорій) для ефективної організації трафіку та краще визначати суми компенсацій перевізникам.

Наприклад, громадський транспорт у Києві мав перейти на єдиний електронний квиток ще з 1 липня минулого року, однак це відтермінували до кінця 2020-го. Натомість тепер запровадження обов’язкового електронного квитка у маршрутках перенесли з 1 січня 2021-го на 1 липня цього ж року.