У неділю, 7 травня, набуває чинності закон щодо запровадження електронного квитка у міському пасажирському транспорті.

У неділю, 7 травня, набуває чинності закон щодо запровадження електронного квитка у міському пасажирському транспорті.

Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради. Закон був ухвалений Верховною Радою 17 січня, підписаний президентом 3 лютого, опублікований в офіційній парламентській газеті «Голос України» у вівторок 7 лютого й набуває чинності через 3 місяці після опублікування.

Очікується, що впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду забезпечить багато економічних переваг.

Органам місцевого самоврядування надані повноваження з введення автоматизованої системи обліку оплати проїзду, установлення порядку її функціонування, а також форм носіїв, видів, порядку обігу й реєстрації проїзних документів, також з визначення особи, уповноваженої стягувати плату за транспортні послуги у разі впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

Також закон установлює обов'язковість забезпечення пільгових категорій населення електронними квитками в населених пунктах, де впроваджена автоматизована система обліку оплати проїзду, і обов'язку для пасажирів здійснювати реєстрацію проїзних документів у населених пунктах.

Крім того, документ передбачає збільшення штрафу за безквитковий проїзд пасажира в міському транспорті з 20-кратного до 30-кратного розміру вартості проїзду.

Раніше повідомлялось, що Україна отримає €200 млн кредитів на оновлення міського громадського транспорту.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: