Уряд суттєво розширив перелік товарів критичного імпорту ㅡ Шмигаль
Кабінет міністрів суттєво розширив перелік товарів критичного імпорту, до списку також включили низку товарів військового призначення.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Перелік поповнили м'ясо, молоко, молочні продукти, овочі, горіхи, кава, чай, зернові культури, пшеничне борошно, соки, жири та олії, цукор та кондитерські вироби.
Також створено координаційний центр із забезпечення продовольчими продуктами, ліками, питною водою, паливом, який буде працювати цілодобово для забезпечення постраждалих від війни міст та регіонів усім необхідним.
Кабмін на час воєнного стану спростив процедуру закупівлі продуктів та послуг для потреб армії, оборони України, забезпечення життєдіяльності населення та функціонування держави. Такі закупівлі будуть здійснюватися за рішенням керівника замовника або органа управління держмайном.
Шмигаль розповів, що наразі допомагає і приватний бізнес: безплатно дає паливо, медикаменти, продукти, техніку для потреб армії. А громадяни готують їжу для бійців, плетуть маскувальні сітки та облаштовують блокпости.
Що відбувається в Україні?
У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. 20 областей України та декілька міст окремими рішеннями ввели комендантську годину.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
Станом на 6 ранку 28 лютого окупанти вже втратили приблизно 5300 бійців (убиті та поранені), повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Також росіяни втратили 29 гелікоптерів, 191 танк, 816 бойових броньованих машин, 74 гармати, 21 «Град», 291 автомобіль, 60 цистерн, 3 безпілотники, 2 кораблі/катери та 5 засобів протиповітряної оборони. Однак Маляр наголосила, що ця інформація орієнтовна і може уточнюватися.
У МОЗ нам повідомили, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну станом на ранок 28 лютого поранені 2 040 цивільних, із них 45 дітей. Від 24 лютого загинули 352 людини, зокрема 16 дітей.