Міноборони отримало вже кілька тисяч заяв від іноземців, які хочуть долучитися до опору російським окупантам
Міноборони отримало вже кілька тисяч заяв від іноземних громадян, які хочуть долучитися до опору російським окупантам в Україні.
Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
27 лютого президент України Володимир Зеленський закликав громадян іноземних держав, які є друзями України, долучатися до сил тероборони. З них сформують окремий підрозділ — Інтернаціональний легіон територіальної оборони України.
Маляр заявила, що у Міноборони вже є «декілька тисяч заяв від іноземних громадян, які бажають долучитися до опору російським окупантам та захисту світової безпеки від путінського режиму».
Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс заявила, що підтримає будь-кого, хто хоче допомогти українцям у боротьбі з російським вторгненням: «Народ України бореться за свободу і демократію не лише за Україну, а й за всю Європу».
28 лютого парламент Литви одноголосно ухвалив зміни до закону про національну безпеку, які передбачають дозвіл громадянам Латвії на службу в Україні у резерві ЗСУ.
Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен також заявив, що воювати данцям на боці України не є незаконним: «Це вибір, який може зробити кожен. Це стосується як українців, які живуть тут, так і тих, хто вважає, що їм є чим безпосередньо внести свій внесок у конфлікт».
Що відбувається в Україні?
У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. 20 областей України та декілька міст окремими рішеннями ввели комендантську годину.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
Станом на 6 ранку 28 лютого окупанти вже втратили приблизно 5300 бійців (убиті та поранені), повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Також росіяни втратили 29 гелікоптерів, 191 танк, 816 бойових броньованих машин, 74 гармати, 21 «Град», 291 автомобіль, 60 цистерн, 3 безпілотники, 2 кораблі/катери та 5 засобів протиповітряної оборони. Однак Маляр наголосила, що ця інформація орієнтовна і може уточнюватися.
У МОЗ нам повідомили, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну станом на ранок 28 лютого поранені 2 040 цивільних, із них 45 дітей. Від 24 лютого загинули 352 людини, зокрема 16 дітей.
- Поділитися: