В Австралії навчилися рахувати коал за допомогою дронів
Учені в Австралії почали використосувати мультикоптери з інфрачервоною камерою для підрахунку коал — пристрій бачить тварин навіть крізь густу рослинність. Про ефективість такого способу підрахунку тварин йдеться у науковій статті, опублікованій у Scientific Reports.
Учені з Квінслендського технологічного університету вирішили використати безпілотники, аби підрахувавти популяцію коал. Утім тварини майже завжди знаходяться між густої рослинності — це заважало дрону їх розпізнати з повітря.
Тому розробники вирішили встановити на дрони інфрачервоні камери, які дозволять реагувати на тепло тіла коал навіть крізь листя.
Безпілотники працювали зранку, коли температура повітря не така висока, аби на контрасті з температурою тіла тварин розпізнавати їх між листя. Безпілотник летить за заданим маршрутом, а отримані зображення опрацьовуються за допомогою нейромережі, яка й оцінює кількість тварин на тій площі, яку облетів пристрій, зазначає науковий журнал N+1.
Після отримання даних з дронів науковці перевірили точність методу, порівнявши їх з даними GPS-пристроїв на тваринах, а також з результатами традиційного підрахунку, коли тварин рахували «із землі». З'ясували, що зображення з дронів (які опрацював механізм розпізнавання) показують рівень популяції з точністю до 86%. У той час, як традиційний метод спостереження «із землі» — до 70%.
N+1 зазначає, що дрон є оптимальнішим варіантом, ніж фізичне спостереження людиною, адже дрон за дві години облітає ту площу, яку людина досліджуватиме впродовж дня. Утім від традиційного методу повністю відмовлятися поки що не планують.
У липні 2018 альпініста, якого вважали загиблим у Гімалаях, виявили та врятували в горах за допомогою безпілотного апарата.
Компанія Axon спільно з концерн-виробником дронів DJI розробили для правоохоронних відомств США патрульні безпілотники в межах програми Axon Air.