В Австралії запустять авіарейс «відправ мене на Місяць». Що чекає на пасажирів?
Австралійська авіакомпанія Qantas вирішила організувати авіарейс «відправ мене на Місяць», під час якого пасажири зможуть побачити явище супермісяця. Усі квитки вже розкупили.
Про це йдеться на сайті авіакомпанії.
Рейс стартує 26 травня в Сіднеї. Вартість поїздки становитиме від 499 доларів (13,8 тисячі грн) для економкласу до 1 499 доларів (41,5 тисячі грн) для бізнес-класу. Однак програма передбачає не лише політ: перед ним для пасажирів влаштують вечірку з коктейлями та розважальною програмою.
Під час польоту пасажири зможуть побачити не лише явище Астрономічне явище, яке відбувається під час збігу повного Місяця з моментом найбільшого зближення із Землеюсупермісяця, але й повне місячне затемнення. Крім того, все це супроводжуватиметься коментарями професійного астронома.
Літак має здійнятися на висоту понад 12 тисяч метрів — над будь-якими хмарами. Пасажирам також обіцяють подарунковий сертифікат та ексклюзивні товари. Приземлення запланували також у Сіднеї — майже через 3 години після вильоту.
Зазначимо, що це вже не перший незвичний рейс, який організовує Qantas. Раніше ця авіакомпанія також організувала низку «таємничих рейсів», під час яких пасажири не знали про пункт призначення. Так компанія хоче стимулювати внутрішній туризм, оскільки поки що за кордон через карантин летіти не можна.
Карантин в Австралії
Австралія закрила кордони ще на початку пандемії COVID-19. Через це після повернення в країну австралійців змусили відбувати у готелях двотижневу самоізоляцію, а щоб виїхати з країни, необхідно мати довідку від Міністерства внутрішніх справ. Міжнародні поїздки будуть недоступними щонайменше до 17 червня.
Наразі в Австралії ситуація з COVID-19 порівняно стабілізувалася. Упродовж останніх п'яти днів у країні щодня фіксували не більше ніж 20 людей із коронавірусом. Загалом в Австралії виявили майже 30 тисяч випадків інфекції, 910 людей померли від ускладнень.
А що взагалі з авіаперельотами в умовах коронавірусу?
Через COVID-19 авіакомпанії скасували більшість своїх рейсів, адже по всьому світу країни закрили кордони. Попри те, що час від часу уряди послаблюють обмеження й дозволяють подорожі, авіакомпанії зазнають збитків. Якщо країни відкривають кордони, зараз необхідно мати негативний результат ПЛР-тесту, пройти самоізоляцію або бути вакцинованим проти COVID-19.
У 2020 році обсяг пасажирських авіаперевезень скоротився на 60%, повернувшись до рівня 2003 року. Протягом першого року пандемії лише 1,8 мільярда пасажирів піднялися в повітря; у 2019 році таких було 4,5 млрд.
Унаслідок першого року пандемії авіакомпанії втратили 370 мільярдів доларів, а аеропорти та постачальники аеронавігаційних послуг — 115 мільярдів та 13 мільярдів відповідно.