Через коронавірус обсяг пасажирських авіаперевезень у світі повернувся до рівня 2003 року

Ситуація з авіаперевезеннями у світі за 2020 рік
Ситуація з авіаперевезеннями у світі за 2020 рікІКАО

У 2020 році обсяг пасажирських авіаперевезень скоротився на 60%, повернувшись до рівня 2003 року — усе це через пандемію коронавірусу.

Про це повідомляє пресслужба Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) з посиланням на дані Агентства ООН з питань цивільної авіації.

Так, лише 1,8 мільярда пасажирів піднялися в повітря протягом першого року пандемії; у 2019 році таких було 4,5 млрд.

Унаслідок пандемії авіакомпанії втратили 370 мільярдів доларів, а аеропорти та постачальники аеронавігаційних послуг — 115 мільярдів та 13 мільярдів відповідно.

Найбільше втрат зазнав Азійсько-Тихоокеанський регіон (120 млрд доларів), далі Європа (100 млрд доларів) та Північна Америка (88 млрд доларів). Латинська Америка та Карибський басейн, Близький Схід та Африка — 26 млрд, 22 млрд та 14 млрд доларів відповідно.

Чого чекати від 2021-го?

В ІКАО зазначають, що за найбільш оптимістичним сценарієм до червня 2021 року кількість пасажирів мала б відновитися на 71% до рівня 2019 року (53% для міжнародних та 84% для внутрішніх авіаперевезень). Натомість більш песимістичний сценарій передбачає лише 49% відновлення (26% міжнародних та 66% внутрішніх авіаперевезень).

Авіакомпанії в часи пандемії

Через COVID-19 авіакомпанії скасували більшість своїх рейсів, адже по всьому світу країни закрили кордони. Попри те, що час від часу уряди послаблюють обмеження й дозволяють подорожі, авіакомпанії зазнають збитків. Наразі, якщо країни відкривають кордони, необхідно мати негативний результат ПЛР-тесту, пройти самоізоляцію; іноді немає жодних обмежень.

Прогнозувати, як буде далі, досить складно. До прикладу, австралійський національний авіаперевізник Qantas розмірковує про те, щоб перевозити лише тих пасажирів, які матимуть щеплення проти COVID-19.

Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.