В Ізраїлі спецслужба відстежуватиме геолокацію інфікованих штамом «Омікрон», щоб контролювати його поширення

Ізраїльський уряд дозволив Службі безпеки (ISA) відстежувати геолокацію інфікованих новим штамом коронавірусу «Омікрон». Так будуть робити, щоб відстежувати контакти хворих.

Про це йдеться на сайті уряду країни.

Щоб отримати право відстежувати геолокацію, уряд ввів режим надзвичайного стану. Це рішення діятиме лише до кінця 2 грудня.

Влада країни наголошує, що стеження буде обмежене лише підтвердженими випадками нового штаму. А ще цю можливість не будуть широко застосовувати для всіх інфікованих, як це вже бувало раніше в Ізраїлі.

Уряд обіцяє переглядати своє рішення щодня. Якщо у країні станеться великий спалах захворюваності, відстежувати геолокацію хворих припинять — це вже стане недоцільно.

Через поширення штаму «Омікрон» Ізраїль на два тижні повністю закрився від іноземців. У цій країні вже вакцинували 45% населення третьою дозою вакцини проти коронавірусу. А 66% людей там отримали щонайменше дві дози. У країні наразі триває спад захворюваності. Наприклад, упродовж останніх днів там фіксують менш ніж 600 нових випадків щодня, хоча ще у серпні цей показник перевищував 10 тисяч.

Детальніше про стеження

Ізраїльська Служба безпеки ще у березні 2021 року почала застосовувати потужну програму спостереження, за допомогою якої вона відстежувала хворих із коронавірусом або носіїв вірусу.

Завдяки цій системі на карантин відправляли людей, які щонайменше 10 хвилин перебували на відстані 2 метрів біля інфікованої людини. Лише у перший місяць роботи ця програма допомогла ізолювати 500 хворих на коронавірус.

Влада Ізраїлю запевнила, що інформацію про хворих видаляють із системи впродовж 60 днів. Проте деякі правозахисники виступали проти цієї програми та казали, що її можливостями можуть зловживати.

Що відомо про штам «Омікрон»?

Новий штам коронавірусу B.1.1.529, або «Омікрон», вперше виявили у зразках, зібраних 11 листопада в Ботсвані та 14 листопада у ПАР.

Відтоді цей штам також підтвердили у Бельгії, Гонконгу, Ізраїлі, Німеччині, Великій Британії, Італії, Нідерландах, Австралії. У Чехії та Австрії також повідомляли про підозру на зараження цим штамом.

Наразі відомо, що цей варіант коронавірусу має близько 30 мутацій, деякі з яких викликають занепокоєння. Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження людини, яка вже перехворіла на COVID-19.

У ВООЗ вважають імовірним, що штам коронавірусу «Омікрон» буде поширюватися на міжнародному рівні, створюючи «дуже високий» глобальний ризик сплесків зараження, які можуть мати «важкі наслідки». Проте в організації наголошують, що наразі не мають достатніх даних, які б підтверджували небезпечність нового штаму.