В Нікополі сталася стрілянина — двоє людей загинули
В Нікополі на Дніпропетровщині сталася стрілянина, в результаті якої загинули двоє людей. Поліція відкрила кримінальне провадження.
Про це повідомляє пресслужба поліції області.
Причину стрілянини правоохоронці не називають, обох загиблих вже встановили.
В місті оголосили план «Сирена», правоохоронці шукають причетних до стрілянини.
Що їм за це «світить»?
Поліціянти відкрили справу за ч. 2 п. 1 ст. 115 Кримінального кодексу (умисне вбивство). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне ув’язнення.
Перетворення у стабільність
В Україні чи не щотижня повідомляють про факти стрілянини або перестрілок. Буквально нещодавно, 3 вересня, у місті Українка Київської області на території кафе невідомі влаштували стрілянину. До лікарні з пораненнями від травматичної зброї звернулись троє чоловіків, один із них пізніше втік. Всього тоді пролунало до 10 вистрілів.
А перед цим, 27 серпня, поблизу Люботина на Харківщині на автодорозі невідомі автомобілем заблокували рух мікроавтобуса, у якому перебували представники громадської організації «Патріоти — За життя», та змусили його зупинитися.
Після цього з автівки вийшло декілька людей й з травматичної зброї обстріляли мікроавтобус, відтак втекли на своєму автомобілі. Внаслідок цього поранено чотирьох людей, зловмисників затримали. Трьох поранених невідкладно прооперували.
А давайте легалізуємо зброю
Попри таку кримінальну ситуацію в Україні глава комітету з питань нацбезпеки, депутат від «Слуги Народу» Олександр Завітневич виступив за легалізацію серед всього населення вогнепальної зброї. Завітневич сказав, що «як військова людина» він це підтримує, водночас потрібно розробити правильну дозвільну систему.
Зазначимо, що профільного закону щодо зброї в Україні немає. Є лише два зареєстровані законопроєкти, які Верховна Рада зараз доопрацьовує. А усе, що стосується купівлі, зберігання чи використання зброї регулює міністерство внутрішніх справ. Причому регулює Інструкцією, яка не змінювалася з 1998 року.
Про те, як власники зброї та депутати намагаються вирішити питання щодо придбання та користування зброєю, та що про це думає МВС — у нашому матеріалі.