В парламентському комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки виступили за легалізацію серед всього населення вогнепальної зброї.

Про це заявив глава комітету, депутат від «Слуги Народу» Олександр Завітневич в інтерв'ю «РБК-Україна».

Завітневич сказав, що «як військова людина» він це підтримує, але вважає, що потрібно розробити правильну дозвільну систему. Яку саме систему він вважає правильною, Завітневич не уточнив.

Він зазначив, що в Україні вже скасували нагородну зброю, яку дарували багатьом цивільним. Закон забороняє виділення нагородної зброї всім, крім чинних співробітників поліції й військових.

«Я, до речі, мисливець, у мене рушниця, і я чітко виконую всі умови для її зберігання та використання. Підтримую легалізацію, наприклад, короткостволів», — розповів Завітневич.

А керівництво парламенту підтримує?

Не зовсім. Нещодавно голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що українське суспільство наразі не готове до легалізації короткоствольної зброї, проституції та декриміналізації легких наркотиків.

Щодо легалізації короткоствольної зброї він невпевнений, що суспільство повною мірою до цього готове.

А що в нас зі зброєю?

Зазначимо, що профільного закону щодо зброї в Україні немає. Є лише два зареєстровані законопроєкти, які Верховна Рада зараз доопрацьовує. А усе, що стосується купівлі, зберігання чи використання зброї регулює міністерство внутрішніх справ. Причому регулює Інструкцією, яка не змінювалася з 1998 року.

Про те, як власники зброї та депутати намагаються вирішити питання щодо придбання та користування зброєю, та що про це думає МВС — у нашому матеріалі.

Поділитись: