«В офісі ходитимуть у кросівках»: глава Adidas спрогнозував моду на вільний стиль одягу після повернення людей в офіси
Генеральний директор Adidas Каспер Рорстед вважає, що офісних працівників, які через пандемію працювали з дому «в шльопанцях і спортивних костюмах», буде складно переконати повернутися до формального стилю одягу. Тому мода буде змінюватися.
Заяву глави німецької компанії спортивних товарів цитує Bloomberg.
«Буде дуже складно переконати людей, які сиділи вдома в шльопанцях і спортивних костюмах, надіти коричневі туфлі і нормальні костюми», — заявив Рорстед журналістам. Він переконаний, що після пандемії в офісну моду ввійде більш вільний стиль одягу, наприклад кросівки й футболки.
Як пише Bloomberg, від буму попиту на кросівки та спортивний одяг за останній рік «виграла» сама Adidas, а також її конкуренти, такі як Nike і Puma.
Говорячи про співробітників самої Adidas, Рорстед заявив, що американські та європейські компанії продовжують працювати з дому, тоді як у Китаї всі повернулися в офіси.
«Питання в тому, чи є робота з дому кращим варіантом. Ми будемо вести обговорення з нашими співробітниками в другій половині цього [2021] року і на початку наступного, щоб знайти правильне довгострокове рішення», — додав Каспер Рорстед.
Дистанційна робота — це добре чи погано?
Однозначно сказати складно, все залежить від умов її організації. Перед запровадженням карантину через коронавірус далеко не всі компанії були готові до віддаленого режиму роботи працівників. Нині ж технологічні гіганти, як-от Google і Microsoft, узагалі міркують над тим, щоб продовжити дистанційну роботу до кінця 2021 року.
Професор економіки Стенфордського університету Ніколас Блум, який займається дослідженням впливу віддаленої роботи на продуктивність праці та економіку, як пише Vox, вважає: в часи пандемії коронавірусу це може бути далеко не найкращим рішенням. Принаймні тому, що більшість людей до віддаленої роботи не були готові й не мали вибору, як їм саме працювати.
На початку пандемії Блум прогнозував, що навіть якщо працівники зрештою повернуться в офіс, то необхідність упродовж певного часу працювати дистанційно може призвести до збитків.
«Через 10 років нових патентів, продуктів, ідей, які б мали зародитися у 2020-21 роках, просто не буде. Візьмімо вчених та інженерів. Як вони можуть нормально працювати з дому?» — сказав науковець.