Після ударів по об'єктах у Татарстані в ООН закликали припинити «атаки на цивільну інфраструктуру» (ОНОВЛЕНО)
Речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік назвав удар по об'єктах у російському Татарстані атакою на цивільну інфраструктуру. Напередодні там, зокрема, атакували завод із виробництва «шахедів».
Реакцію речника генсека ООН на цю атаку наведено у стенограмі його брифінгу від 2 квітня.
Так, його попросили прокоментувати атаку БпЛА на об'єкти в Татарстані, унаслідок чого деякі люди зазнали поранень. Дюжаррік у відповідь зазначив, що «ми виступаємо проти та закликаємо припинити всі атаки на цивільну інфраструктуру».
Зазначимо, за словами співрозмовника hromadske у розвідці, у Татарстані під атакою українських дронів опинився завод, на якому росіяни збирають іранські «шахеди», маркуючи їх як «Герань-2». За атакою стоїть Головне управління розвідки Міноборони України, стверджувало наше джерело.
Крім того, за даними США, економічна зона «Алабуга», де пролунали вибухи, підтримує контракт із російськими військовими задля збирання безпілотників Shahed. В американському Мінфіні прогнозували, що ця особлива економічна зона має намір збільшити виробництво, щоб виготовити тисячі дронів до 2025 року.
Тим часом у самій ОЕЗ «Алабуга» казали, що атаки нібито зазнав гуртожиток.
Новину оновлено о 12:21. У попередній версії у заголовку було вказано, що речник ООН назвав цивільним об'єктом завод із виробництва «шахедів». Однак конкретно він не казав, що йдеться саме про нього.
Доповнено 4 квітня. Стефан Дюжаррік у коментарі «Голосу Америки» пояснив, що неправильно почув запитання.
«Якби запитали ще раз, я так би не відповів», — зазначив він.
Більше про атаку на завод
Влада республіки заявляла, що на підприємства Татарстану в містах Єлабуга та Нижньокамськ було здійснено атаку безпілотних літальних апаратів. Серйозних руйнувань, як стверджується, немає, але є постраждалі.
Місцеві Telegram-канали писали, що вибухи лунали в особливій економічній зоні «Алабуга», де розташовані промислово-виробничі підприємства.