В ООН заявили про 450 випадків катувань та 6 зниклих безвісти у Білорусі — і це за три тижні

Експерти ООН підрахували 450 задокументованих випадків катувань і жорстокого поводження з людьми, позбавленими волі після президентських виборів у Білорусі 9 серпня. Переважно це учасники масових протестів.

Про це 1 серпня повідомило Управління верховного комісара ООН з прав людини.

Також, за їхніми даними, родичі мінімум шести людей не знають про місцеперебування і стан здоров'я своїх близьких.

В агентстві ООН стверджують, що також мають інформацію про епізоди насильства відносно дітей і жінок, у тому числі сексуальне насильство.

Що хочуть в ООН?

У відомстві закликають Білорусь припинити тортури над затриманими та притягнути до відповідальності співробітників міліції, які, як повідомляється, «безкарно принижували й били демонстрантів в місцях утримання під вартою».

Також вимагають від білоруської влади «забезпечити, щоб всіх людей, які мирно брали участь в демонстраціях, негайно звільнили». Там нагадують, що невизнання позбавлення волі й відмова визнати факт затримання є «насильницьким зникненням», навіть якщо це було не тривало.

Що відбувається в Білорусі?

У країні 9 серпня відбулися вибори президента. За остаточними й офіційними результатами, перемагає чинний глава держави Олександр Лукашенко (на посаді вже 26 років) з 80,1% підтримкою виборців. За опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську начебто проголосували 10,1%.

Незгодні з результатами виборів переконують, що їх сфальсифікувала чинна влада, і щодня з 9 серпня виходять на акції протесту, а на частині підприємств страйкують робітники. Опозиція створила Координаційну раду для мирної передачі влади, натомість Генпрокуратура відкрила на членів ради кримінальну справу та звинувачує у намаганні захопити владу.