В Україні можна отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19. Як це зробити?

В Україні люди, які повністю вакцинуються проти коронавірусу, тобто отримають обидві дози препарату, за потреби зможуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

Свідоцтво можна отримати лише у паперовій формі одразу після щеплення другою дозою або у сімейного лікаря, який заповнить документ на основі даних з електронної системи охорони здоров'я. За запитом його надрукують та оформлять, відповідно до міжнародних вимог.

Свідоцтво буде заповнюватися англійською або французькою мовою, додатково — українською. Воно міститиме персональні дані пацієнта — прізвище та ім'я латинськими літерами записуватимуть, так само як у закордонному паспорті. А також інформацію про вакцинацію — назву вакцини та дату щеплень.

Документ матиме офіційний штамп закладу охорони здоров'я, підпис лікаря та підпис пацієнта або його уповноваженого представника.

Свідоцтво дійсне, лише якщо ВООЗ схвалила вакцину до екстреного застосування. Термін дії документа — рік із можливістю продовження.

В Україні роблять щеплення вакцинами Pfizer/BioNTech, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac. Усі вакцини схвалила ВООЗ.

Якщо в людини є протипоказання до вакцинації проти COVID-19, тоді замість свідоцтва на вимогу пацієнта видаватимуть письмове роз'яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

Станом на 7 червня в Україні повністю вакцинувалися проти коронавірусу 147 118 людей.

Свідоцтво = «ковідні сертифікати»?

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію не є «ковідним сертифікатом» чи «паспортом». У свідоцтві вказується лише інформацію про щеплення, натомість у сертифікаті вказуватимуть також інформацію про негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна показати під час перетину кордону.

«Ковідні сертифікати» планують запустити в Україні до 1 липня. У МОЗ запевняли, що український сертифікат буде сумісним із європейськими. Угорщина, Молдова й Туреччина вже погодилися визнавати українські сертифікати.

У ЄС «ковід-сертифікат» почав працювати з 1 червня. Його почали видавати вже сім країн: Болгарія, Чехія, Данія, Німеччина, Греція, Хорватія та Польща. Остаточно впровадити документ у Європейському Союзі планують із 15 червня.